Strona główna Pilka reczna Krzysztof Lijewski kończy reprezentacyjną karierę

Krzysztof Lijewski kończy reprezentacyjną karierę

1

Krzysztof Lijewski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski. Tym samym potwierdziły się spekulacje na temat pożegnania z biało – czerwonymi barwami prawego rozgrywającego kadry prowadzonej obecnie przez Talanta Dujszebajewa.

Po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro zaczęto mówić o mającej nastąpić zmianie warty w reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Do pożegnania z biało – czerwonym trykotem od sierpniowej imprezy przymierzali się trzej zawodnicy VIVE Tauronu Kielce – Sławomir Szmal, Karol Bielecki oraz Krzysztof Lijewski.

Jako pierwszy z reprezentacją Polski postanowił pożegnać się „Lijek”. – Kilka dni po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro poinformowałem trenera Talanta Dujszebajewa, że nie będę więcej grał w narodowym teamie. Dałem się jeszcze namówić na występ w spotkaniach eliminacji mistrzostw Europy z Serbią i Rumunią. Na dzień dzisiejszy, te mecze były dla mnie ostatnimi jakie zagrałem w koszulce z orłem na piersi! Mówię to całkiem poważnie. Może kiedyś, w przyszłości, jeżeli trener Dujszebajew dojdzie do wniosku, że moja osoba będzie jeszcze w stanie pomóc reprezentacji – założę biało-czerwony trykot. Rozmawiałem z żoną, z najbliższymi, po tych konsultacjach podjąłem taką a nie inną decyzję. Nie ma potrzeby by robić z tego wielkie larum. Dziś mówię pass – decyzję o rozstaniu z kadrą skomentował młodszy z braci Lijewskich.

Naturalnym następcą „Lijka” miał być Michał Szyba. Jednak po błyskotliwym występie podczas Mundialu w Katarze reprezentanta Kadetten Schaffhausen jego dalszy rozwój nieco zwolnił.

Z zakończeniem reprezentacyjnej kariery nosi się również bramkarz kieleckiego klubu Sławomir Szmal. Popularny „Kasa” nie chce jednak jak na razie złożyć konkretnej deklaracji – Na razie pozostawmy wszystko w strefie plotek. Niebawem będzie jakiś komentarz z mojej strony. Może zwołam specjalną konferencję prasową? Podstawowa kwestia – w pierwszej kolejności muszę porozmawiać z rodziną, trenerem Dujszebajewem. Dopiero wówczas przyjdzie konkret – ucina temat zakończenia reprezentacyjnej kariery Szmal.

Trzeci noszący się z zakończeniem reprezentacyjnej kariery – Karol Bielecki – w następujący sposób komentuje sytuację – W tej chwili koncentruję się na konfrontacjach z Azotami Puławy i PPD Zagrzeb. Pożegnanie z drużyną narodową? Nic mi nie wiadomo na ten temat. Grałem na igrzyskach, grałem w meczach z Serbią i Rumunią… Więcej będę mógł powiedzieć w połowie grudnia. Zobaczymy jak się będę czuł… – kończy temat popularny „Kola”.

1 komentarz