Zwycięstwo Polek w ostatnim meczu przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata!

26 lis 2017, 14:32

Po wczorajszym, niespodziewanym zwycięstwie podopiecznych trenera Krowickiego, Polki idąc za ciosem również i w tym spotkaniu pokazały swoją moc, w świetnym stylu rozprawiając się z zawodniczkami z Macedonii, co dało im tym samym pierwsze miejsce w tym turnieju towarzyskim. To świetna prognoza dla naszych Szczypiornistek, które już niebawem rozpoczną swoją przygodę na Mistrzostwach Świata.

Polskie zawodniczki już od początku dominowały na boisku, bowiem już w szóstej minucie miały wypracowane czteropunktowe prowadzenie (2:6). Z każdą minutą podopieczne Leszka Krowickiego nabierały coraz więcej pewności siebie, co zresztą potwierdzała wciąż rosnąca przewaga naszych rodaczek (10:16).

Pod koniec pierwszej połowy macedońskie zawodniczki próbowały jeszcze nieco przybliżyć się do swoich rywalek, jednak te do 30. minuty pozwoliły im na odrobienie jedynie dwóch “oczek” (15:19).

W drugiej połowie Biało-Czerwone wciąż nie zwalniały tempa, co znacznie przybliżało je do zwycięstwa w całym turnieju (17:25). Przeciwniczki Polek zdawały się być już kompletnie rozbite o czym mógł świadczyć chociażby wynik na dziesięć minut przed końcem zmagań, który coraz bardziej odsuwał je od podopiecznych trenera Krowickiego (21:30).

Przez ostatnie minuty macedońskie zawodniczki próbowały jeszcze nawiązać walkę z naszymi Szczypiornistkami, jednak na nic się zdały te starania, bowiem Polki nie dały się już zatrzymać w tym meczu (25:32).

Macedonia – Polska 25:32 (15:19)

Polska: Płaczek, Gawlik – Grzyb, Achruk, Roszak, Kudłacz-Gloc, Drabik, Kobylińska, Zych, Szarawaga, Kozłowska, Zawistowska, Janiszewska, Lisewska, Urtnowska, Górna