Strona główna Pilka reczna ME 2016: Kontuzja kluczowej reprezentantki piłkarek ręcznych

ME 2016: Kontuzja kluczowej reprezentantki piłkarek ręcznych

0

Kapitan Biało-Czerwonych i liderka reprezentacji, Karolina Kudłacz-Gloc zmaga się od pewnego czasu z kontuzją. Polka nie zagrała w ostatnim meczu w ramach Ligi Mistrzyń. 

Polka aktualnie jest zawodniczką niemieckiego Handball-Club Leipzig i od tygodni zmaga się z kontuzją pleców. Z tego powodu nie wystąpiła w niedzielnym spotkaniu Ligi Mistrzyń, gdzie rywalem była Astrachanoczka Astrachań. Przed tym starciem nie zagrała także w ligowym spotkaniu.

Pomimo urazu, Kudłacz-Gloc zdołała wystąpiła jeszcze w ubiegłej kolejce LM przeciwko FTC Rail Cargo Hungaria. Polce udało się wytrzymać na boisku jedynie przez pierwszą część starcia, ale nie była ona wsparciem dla koleżanek z drużyny – oddała trzy rzuty, lecz nie zdobyła żadnej bramki.

Kontuzja liderki Biało-Czerwonych jest niepokojąca zwłaszcza z perspektywy szkoleniowca reprezentacji, Leszka Krowickiego. W przyszłym miesiącu rozgrywane będą mistrzostwa Europy i trudno sobie wyobrazić kadrę bez tej zawodniczki. Czasu zostało niewiele, gdyż już 20 listopada zaczyna się zgrupowanie, a w fazie grupowej polska drużyna w ramach grupy B zmierzy się z trudnymi rywalami: Francuzkami (tegoroczne wicemistrzynie olimpijskie), Holenderkami oraz Niemkami.

Komentarze