ME 2016: Mistrzynie olimpijskie za mocne dla Polek

4 gru 2016, 22:10

Piłkarki ręczne reprezentacji Polski uległy reprezentantkom Francji 31:22 (9:15) na inaugurację ME 2016. Kolejny mecz nasze szczypiornistki rozegrają we wtorek.

Reprezentantki Francji to najtrudniejszy przeciwnik naszych piłkarek ręcznych. Szczypiornistki trójkolorowych to tegoroczne srebrne medalistki IO w Rio.

Przez pierwsze ponad 15 minut bramki padły raz z jednej, a raz z drugiej strony. Żadna ze strony nie uzyskała przewagi co najmniej dwóch trafień. Dokonały tego dopiero Francuzki, które w 17. minucie meczu wyszły na prowadzenie 7:5. Od tej pory podopieczne Oliviera Krumbolza kontrolowały przebieg rywalizacji sukcesywnie zwiększając przewagę. Na przerwę szczypiornistki mające w swej historii zdobyte jeden złoty i trzy srebrne medale MŚ schodziły z przewagą sześciu trafień (15:9).

Druga połowa rozpoczęła się od akcji biało – czerwonych, które wywalczyły rzut karny, zamieniony na bramkę przez Kingę Grzyb. Jednak cztery bramki to była najmniejsza strata jaką miały Polki do Francuzek w drugiej odsłonie. Kolejne minuty to efektywna gra mistrzyń olimpijskich, których przewaga rosła z minuty na minutę. Trójkolorowe w pewnym momencie miały już nawet 13 bramek więcej od biało – czerwonych (29:16 w 52. minucie meczu). Rozluźnione prowadzeniem Francuzki pod koniec spotkania pozwoliły Polkom na zmniejszenie strat do 9 trafień i mecz zakończył się wynikiem 31:22 dla podopiecznych Oliviera Krumbolza.

Jutro przed Polkami dzień przerwy. We wtorek nasze szczypiornistki o pierwsze zwycięstwo w czempionacie starego kontynentu powalczą z drużyną Holandii. Holenderki w swym meczu otwarcia uległy drużynie Niemiec.

Francja – Polska 31:22 (15:9)

Francja: Laura Glauser, Amanda Kolczynski, Camile Ayglon – Saurina, Allison Pineau, Laurisa Landre, Grace Zaadi, Amandine Leynaud, Manon Houette, Siraba Dembele, Laura Flippes, Tamara Horacek, Beatrice Edwige, Estelle Nze-Minko, Marie – Paule Gnabouyou, Gnonsiane Niombla, Alexandra Lacrabere.
Polska: Monika Kobylińska. Marta Gęga, Agnieszka Kowalska, Patrycja Królikowska, Kinga Grzyb, Weronika Gawlik, Katarzyna Janiszewska, Adrianna Płaczek, Joanna Drabik, Joanna Kozłowska, Emilia Galińska, Alina Wojtas, Natalia Nosek, Kamila Szczecina, Kinga Achruk, Ewa Andrzejewska.