ME 2017: Ćwierćfinał nie dla Polek

27 wrz 2017, 21:54

W meczu baranżowym podopieczne Jacka Nawrockiego uległy Turczynkom. Przegrały one całe spotkanie 3:1 i tym samym zakończyły udział w Mistrzostwach Europy Kobiet.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły pierwszą partię spotkania. Dzięki udanemu atakowi Martyny Grajber podopieczne Jacka Nawrockiego prowadziły 7:5. Turczynki wyprowadziły kilka skutecznych akcji i po początkowej niemocy wyszły na prowadzenie 14:11. Biało-Czerwonym po raz kolejny udało doprowadzić się do remisu. Po ataku Malwiny Smarzek na tablicy widniał wynik 14:14. Kolejne minuty spotkania były bardzo zacięte. Jednak to Turczynki wysunęły się na trzypunktowe prowadzenie (15:18) , które skutecznie powiększały by ostatecznie wygrać 25:22.

Już od początku drugiego seta to Turczynki dominowały na boisku. Na tablicy widniał wynik 6:3 dla naszych rywalek. Podopieczne Guidettiego bardzo dobrze radziły sobie w ataku, bloku, a także na zagrywce. Po asie serwisowym Boz było już 13:6. Biało-Czerwone odrobiły jednak straty i doprowadziły do remisu 15:15. Nasza gra wyglądała coraz lepiej i końcówka seta stała się zacięta. Polki miały, aż dwie piłki setowe. Niestety podopieczne Jacka Nawrockiego nie wykorzystały swojej szansy i przegrały seta na przewagi 25:27.

Trzecią partię spotkania Biało-Czerwone rozpoczęły dużo pewniej. Dzięki kapitalnej zagrywce Julii Twardowskiej był remis 10:10. Przeciwniczki zaczęły popełniać błędy i na drugiej przerwie technicznej podopieczne Nawrockiego prowadziły 16:11. Tym razem to Polki były nie do zatrzymania. Trzecia partia zakończyła się dla nich zwycięsko wynikiem 25:18.

Biało-Czerwone, rozpędzone po zwycięskiej partii, w czwartym secie objęły prowadzenie (8:4). Dominacja Polek utrzymywała się, aż do drugiej przerwy technicznej, gdzie po ataku Efimienko wygrywały 16:13. Niestety nasze siatkarki zaczęły popełniać błędy, które Turczynki szybko wykorzystały doprowadzając do remisu (18:18). W końcówce spotkania wynik ponownie wyrównał się (23:23). Po przerwie na rządanie Guidettiego Turczynki wykonały skuteczny atak, a na lewym skrzydle zatrzymana została Twardowska. Czwartego seta Polki przegrały 23:25, a całe spotkanie 3:1 tym samym kończąc swoją przygodę z Mistrzostwami Europy.

Polska – Turcja 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 23:25)

Polska: Wołosz, Polak, Kąkolewska, Smarzek, Efimienko, Grajber, Witkowska
Turcja: Akman, Onal, Aydemir, Akyoul, Boz, Ozsoy, Dunar, Orge