4 Nations Cup: Pewne zwycięstwo Biało-Czerwonych

28 gru 2017, 22:09

Podczas rozgrywanego w Ergo Arenie 4 Nations Cup reprezentacja Polski podejmowała Bahrajn. Ten turniej był ostatnim testem dla kadry w tym roku. Biało-Czerwoni kontrolowali sytuację na boisku przez całe spotkanie i wygrali. W piątek zmierzą się w finale z Białorusią.

Mecz rozwijał się powoli, ale Polakom udawało się blokować kontry rywali. Od czwartej do ósmej minuty nie padła żadna bramka, ale ten stan przełamał Moryto, który ugrał dwa “oczka” przewagi (3:1). Bahrajn popełniał sporo błędów i mieli problem z pokonaniem naszego bramkarza. Różnica rosła i wynosiła już pięć bramek na korzyść Polski (7:2). Bahrajńczycy nie mieli pomysłu na grę.

Najlepiej spisywał Habib i przeciwnicy zaczęli odrabiać starty. Dodatkowo karę dostał Walczak i nasza reprezentacja zaczęła się gubić. Bahrajn zdobył kontakt po golu Jalali i o czas poprosił Przybecki. To pomogło naszym rodakom – znów odskoczyli. Jednak w końcówce Polacy ponownie grali w osłabieniu i przewaga stopniała, ale udało im się ją utrzymać do przerwy (12:10).

Już na początku drugiej części Bahrajn był zmuszony grać bez dwóch wykluczonych zawodników. Polakom udało się zwiększyć różnicę do czterech “oczek”. Rywale grali wysoko w obronie, lecz Biało-Czerwoni potrafili skończyć kontry (16:12) i kontrolowali sytuację na boisku. Bramki zaczęły padać rzadziej – Bahrajn nadal nie był w stanie się przełamać i trafiali tylko Polacy.

Istotnym ogniwem wśród gości był ich bramkarz, który obronił już kolejny rzut. Obie strony zaczęły faulować. Przez siedem minut nie padła żadna bramka, ale ten stan przełamał w końcu Nogowski (20:12). Bahrajn był już bez szans na wyrównanie, a na dodatek karę dostał Qader. W końcówce bramki padały na przemian – wygraną do końca doprowadzili Polacy (26:18).

Polska – Bahrajn 26:18 (12:10)

Polska: Morawski, Schodowski – Daćko, Makowiejew, Krajewski, Wróbel, Walczak, Nogowski, Genda, Czuwara, Syprzak, Moryto, Daszek, M. Gębala, Paczkowski, Krieger, T. Gębala, Chrapkowski.

Bahrajn: Abdulhusain, Khamis – Eid, Alfardan, Qader, Ali, Jalal, Merza, Yousuf, Al-Maqabi, Mahfoodh, Al-Salatna, Abdulqader, Saad, Habib, Al-Sayyad