Policzanki zwyciężają w Lidze Mistrzyń!

Aktualizacja: 14 gru 2015, 23:09
11 lis 2015, 22:58

Chemik Police zaliczył kolejną wygraną w tegorocznej Lidze Mistrzyń. Po zaciętym pojedynku polski zespół pokonał włoski klub Pomi Casalmmagiore.

Pierwszy set spotkania od samego początku układał się po myśli policzanek. Zawodniczki Chemika od początku narzucały wysokie tempo, dzięki któremu udało im się wypracować sporą przewagę. Dobra postawa zespołu, zwłaszcza Madelyne Montano, dała Chemikowi Police zwycięstwo w pierwszym secie (25:16).

W drugim secie sytuacja układała się już inaczej, bardziej wyrównanie. Na pierwszą przerwę techniczną zawodniczki Chemika schodziły tylko z jednopunktową przewagą (8:7). Policzanki popełniały bardzo dużo błędów własnych co spowodowało, że na prowadzenie wyszły zawodniczki Pomi Casalmmagiore (13:16). Po serii nieudanych zagrać siatkarek Pomi, polski zespół zdołał doprowadzić do remisu (19:19), wygrywając drugą partię (25:23).

Świetny początek trzeciej części spotkania, spowodowany głównie błędami Chemika, wyprowadził włoską drużynę na sześciopunktowe prowadzenie (0:6). Do pierwszej przerwy technicznej polski zespół zdołał zdobyć tylko dwa punkty (2:8). Na całe szczęście krok po kroku policzanki zaczęły odrabiać straty, zmniejszając je do 3 punktów (8:11). Druga przerwa techniczna to czteropunktowa przewaga gospodyń (12:16).Chemik zdołał jednak odrobić straty (17:17), a nawet wyjść na prowadzenie (18:17). Mimo świetnej gry polskiego zespołu w końcówce to Włoszki wygrały seta (23:25).

Od prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej czwartego seta (6:8) rozpoczęły zawodniczki Pomi Casalmmagiore, które sukcesywnie powiększały swoją przewagę (13:16). W ostatniej części seta gospodynie odskoczyły na pięciopunktowe prowadzenie (17:22) , wygrywając całą partię (25:19).

Tie break zaczął się równo. Przy zmianie stron na tablicy wyników mogliśmy oglądać rezultat (8:7) dla Chemika Police. Po serii dobrych zagrań, i kończącym spotkanie bloku policzanki wygrały seta (15:12)!

Pomi Casalmmagiore – Chemik Police 2:3 (16:25; 23:25; 25:23; 25:19; 12:15)

Pomi Casalmmagiore : Piccinini, Lloyd, Kożuch, Tirozzi, Stevanovic, Gibbemeyer, Sirressi (libero) oraz Bacchi, Cambi, Rossi

Chemik Police: Werblińska, Havelkova, Wołosz, Montano, Veljković, Bednarek-Kasza, Zenik (libero) oraz Kowalińska, Bełcik, Jagieło