Strona główna Pilka reczna Superliga: Hit kolejki dla Wisły Płock!

Superliga: Hit kolejki dla Wisły Płock!

0

KS Azoty Puławy przegrały we własnej hali z Orlen Wisłą Płock 23:32 w 14. kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn.

Azoty zamierzały zrównać się punktami z Wisłą Płock po tym spotkaniu. Ci drudzy natomiast chcieli uciec punktowo od swoich przeciwników i umocnić się na drugiej pozycji w tabeli. Ostatecznie gospodarze musieli uznać wyższość rywali z Płocka.

Orlen Wisła Płock bardzo szybko osiągnęła przewagę i już po 9 minutach prowadziła 5:1. Na początku bardzo aktywny był Rocha (Wisła Płock), który nie mylił się w ofensywie. Później Azoty wzięły się za odrabianie strat, ale nie były w stanie wyrównać wyniku. Udawało im się przybliżyć punktowo do przyjezdnych, ale za każdym razem goście im umykali. W drużynie z Płocka z dobrej strony pokazywali się Rocha, Racotea i Tarabochia (który zresztą przyszedł do Wisły z Azotów), w ekipie gospodarzy natomiast na wyróżnienie zasłużył Prce. Całkiem nieźle spisali się też Krajewski, Kubisztal i Kuchczyński. Ostatecznie mimo waleczności gospodarze przegrali pierwszą partię 12:18.

W drugiej części spotkania obie strony zaostrzyły nieco grę w obronie, nikt nie chciał odstawić nogi. Puławianie chcieli odrobić straty, ale Wisła utrzymywała swoją przewagę. Kilka ważnych obron zaliczył bramkarz gospodarzy – Jakub Krupa. Grę w ofensywie ciągnął Krajewski, który często nie miał komu zagrać i musiał samodzielnie kończyć akcje. Był regularnie faulowany. Przez cały mecz zauważalna była niedokładność w poczynaniach gospodarzy, którzy często mieli kłopoty z celnymi podaniami. Z dobrej strony pokazywał się też bramkarz przyjezdnych – Marcin Wichary. Kilka razy skutecznie akcje gości kończył Michał Daszek. W drużynie gospodarzy z dobrej strony pokazał się Przybylski, który również kilka razy umieścił piłkę w siatce. Mimo lepszej gry w drugiej połowie Azoty nie były w stanie nadrobić przewagi i ostatecznie przegrały w całym spotkaniu 23:32.

Po tym spotkaniu Wisła ma 26 punktów na koncie, czyli 4 “oczka” przewagi na trzecimi Azotami.

KS Azoty Puławy 23:32 Orlen Wisła Płock

Składy:

KS Azoty Puławy: Bogdanow, Zapora, Krupa – Petrovsky, Kuchczyński, Kosiak, Orzechowski, Kubisztal, Skrabania, Przybylski, Grzelak, Masłowski, Kowalczyk, Krajewski, Prce

Orlen Wisła Płock: Wichary, Corrales – Kwiatkowski, Daszek, Racotea, Wiśniewski, Ghionea, Rocha, Piechowski, Tarabochia, Konitz, De Toledo, Nikcević, Zhitnikov

Sędziowie: Kaszubski, Wojdyr (Gdańsk)

Komentarze