Liga Mistrzów: Lublana zdobyta! Pewne trzy punkty jadą do Gdańska

Aktualizacja: 14 gru 2015, 23:06
3 gru 2015, 19:11

W swoim inauguracyjnym sezonie Ligi Mistrzów Lotos Trefl Gdańsk prezentuje się bardzo dobrze. W 3. kolejce tegorocznych rozgrywek ekipa Andrei Anastasiego pewnie pokonuje ACH Volley Lublana. Na wyróżnienie zasługuje na pewno reprezentant Polski – Mateusz Mika.

Pierwszy set spotkania to świetne rozpoczęcie spotkania. Poprawne przyjęcia, dobre ataki i skuteczne bloki dały gdańszczanom trzypunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej (8:5). Kilka błędów ze strony Lotosu sprawiły, że po przewadze, którą zdołali sobie wypracować nie zostało ani śladu (8:8). W kolejnym etapie seta drużyna Lotosu ponownie zgromadzili kilka punktów w zapasie, prowadząc już (14:10 – po świetnej kiwce Marco Falaschiego), a następnie (16:12) na drugiej przerwie technicznej. Po kilku dobrych zagrywkach zespołu Andrei Anastasiego i świetnych zagraniach Mateusza Miki, a także błędach zespołu ze Słowacji, przewaga Lotosu Trefla Gdańsk ciągle rosła (20:15) co dało im ostatecznie wygraną w tej partii (25:18).

Drugą partię od udanego ataku rozpoczął Damian Schulz (1:0).
Do pierwszej przerwy technicznej (8:7 dla ekipy Lotosu) drużyny grały punkt za punkt, przy czym na wyróżnienie zasługiwała gra naszych środkowych popisujących się bardzo skutecznymi atakami na środku siatki. Po przerwie technicznej inicjatywę w secie przejęła drużyna z Gdańska, wypracowując sobie pięciopunktową przewagę (14:9) po skutecznym potrójnym bloku, a na drugą przerwę techniczną schodziliśmy przy wyniki (16:11 po asie serwisowym Damiana Schulza). Podobnie jak w pierwszym secie, tak i teraz swoją wyższość w końcówce partii pokazała drużyna gości wygrywając całą partię (25:17).

Trzecia część spotkania to mocny cios gdańszczan na początku partii (5:1). Ta przewaga utrzymywała się przez cały czas, a w między czasie byliśmy świadkami świetnych ataków środkowego gdańszczan, Artura Ratajczaka oraz bardzo dobrych zagrań Mateusza Miki. Druga przerwa techniczna to już sześciopunktowe Lotosu Trefla Gdańsk (16:10). Pozostała część seta to gra jednego aktora – Lotosu Trefla, który dzięki swojej dobrej grze zakończył set wynikiem (25:14).

ACH Volley Lublana  – Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (18:25; 17:25; 14:25)

ACH Volley Lublana: Flajs, Kozłowski, Kozamernik, Purić, Plesko, Mochalski, Terpin, Jereb, Walker, Donik, Kumer, Ledinek, Jurić, Satler.

Lotos Trefl Gdańsk: Mika, Schwarz, Grzyb, Schulz, Falaschi, Gacek, Gawryszewski, Ratajczak, Dębski, Hebda, Stępień, Troy