Jastrzębski Węgiel ponownie zwycięża!

5 gru 2015, 19:33

W 8 kolejce naprzeciwko siebie stanęły drużyny Jastrzębskiego Węgla oraz Łuczniczki Bydgoszcz. Gospodarze plasujący się na 8 miejscu w tabeli, podbudowani ostatnim pewnym zwycięstwem z AZS Częstochowa po interesującym meczu zainkasowali na swoim koncie kolejne trzy punty.

Początek meczu to wyrównana gra obu ekip (4:4). Bardzo dobrze spisujący się w ostatnim spotkaniu De Rocco sprowadził drużyny na pierwszą przerwę techniczną (8:7).  Po krótkim prowadzeniu gości (7:10) gra ponownie toczyła się punkt za punkt (11:11). Po skutecznym ataku Murka Łuczniczka Bydgoszcz zeszła na drugą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem (15:16). Pomimo nienajlepszego przyjęcia w Jastrzębskim Węglu skutecznie spisywał się Muzaj, który utrzymywał kontakt punktowy z przeciwnikiem (18:18). Blok na Jaroszu pozwolił gospodarzom wypracować dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta (25:23).

Druga partia to ponownie wyrówna gra po obu stronach siatki (4:4). Błędy indywidualne Muzaja sprawiły, że na pierwszą przerwę techniczną z nieznaczną przewagą zeszła Łuczniczka Bydgoszcz (7:8). Nieudana zagrywka Jarosza oraz indywidualna pomyłka w przyjęciu Klinkenberg’a pozwoliła odskoczyć gospodarzom od przeciwnika na dwa punkty (12:10). W kolejnej fazie meczu to błędy obu drużyn znacząco wpływały na obraz gry (16:15). W dalszej częsci spotkania Jastrzębski Węgiel ponownie uzyskał dwupunktową przewagę. Pomimo przerwania gry przez Piotra Makowskiego oraz pełnej emocji końcówce seta gospodarze odnieśli zwycięstwo za sprawą asa serwisowego Strzeżka (28:26).

Początek trzeciego seta różnił się od poprzednich partii, ponieważ to gospodarze od początku narzucili własny rytm gry. Blok na atakującym Łuczniczki Bydgoszcz sprowadził obie drużyny na pierwszą przerwę techniczną (8:4).  Swobodna gra Jastrzębian oraz błędy gości  pozwolły wyraźnie odskoczyć gospodarzom (13:7).  Skuteczny atak Van Lankvelt’a spowodował zejście z parkietu obu drużyn na drugą przerwę techniczną z różnicą aż ośmiu punktów (16:8). Obraz gry nie zmienił się w dalszej części partii, a wraz z jej trwaniem powiększała się przewaga Jastrzębskiego Węgla (21:14).  Skuteczny atak Borucha zakończył seta, dopisując tym samym kolejne trzy punkty do dorobku drużyny Marka Lebedew’a (25:17).

Jastrzębski Węgiel 3:0 Łuczniczka Bydgoszcz (25:23, 28:26, 25:17)

MVP: Masny

Jastrzębski Węgiel: Boruch, De Rocco, Muzaj, Masny, Popiwczak, Sobala, Van Lankvelt, Formela, Gil, Mihułka, Strzeżek, Szafranowicz, Śliż

Łuczniczka Bydgoszcz: Bonisławski, Jarosz, Jurkiewicz, Klinkenberg, Kosok, Murek, Radke, Lesiuk, Krzysiek, Siwicki, Nowakowski, Wiese, Wolański, Żurek