LM: Vive zwyciężyło po wspaniałym boju z wielką Barceloną!

5 gru 2015, 19:58

FC Barcelona Lassa przegrała we własnej hali w 10. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z Vive Tauron Kielce 31:33!

Spotkanie na samym początku było bardzo wyrównane, ale w pewnym momencie FC Barcelona uzyskała kilka punktów przewagi nad Vive i w 7. minucie było już 6:2. Później Vive wzięło się za odrabianie strat, ale Barcelona trzymała polski zespół na dystans 2-3 bramek. Świetnie grał Lazarov, który trafiał raz za razem. W drużynie z Kielc dobrze spisywał się Michał Jurecki i Karol Bielecki, który również zaliczył kilka trafień. Niestety, FC Barcelona z Kamilem Syprzakiem w składzie wygrała pierwszą część spotkania 19:16. Jednak druga połowa w wykonaniu Vive była wspaniała…

Ekipa z Kielc się nie poddała i w drugiej partii postawiła bardzo trudne warunki zespołowi z Katalonii. Szybko zabrali się za odrabianie strat i już w 35. minucie bramkę kontaktową rzucił Strlek. Barcelona jeszcze na chwilę odskoczyła, ale w końcu została dogoniona przez Vive. Najpierw karnego na 22:21 wykorzystał Bielecki, a potem zespół województwa świętokrzyskiego wyrównał po karnym wykonanym przez Aguinagalde. Była to 38. minuta meczu. W 44. minucie Vive prowadziło już 25:22. Barcelona sobie kompletnie nie radziła. Jednak w końcu się otrząsnęła i zaczęła odrabiać straty. Emocje sięgnęły zenitu. Barca wyrównała wynik spotkania w 56. minucie (30:30), ale po chwili Jurecki odpowiedział po indywidualnej akcji. Po chwili znów był remis po rzucie niezastąpionego Lazarova. Jednak na to Vive również odpowiedziało bardzo szybko. Kolejnego gola zdobył Bielecki. Chwilę później wynik podwyższył Lijewski ze skrzydła. Już nie dało się tego przegrać. Wynik już nie uległ zmianie i Vive wygrało w Barcelonie 33:31!

Vive jest aktualnie na 2. miejscu w tabeli grupy B i ma 14 punktów na koncie, co oznacza, że brakuje im już tylko jednego “oczka” do Barcelony. W najgorszym wypadku po dokończeniu kolejki będzie na 3. pozycji.

FC Barcelona Lassa 31:33 Vive Tauron Kielce

Składy:

FC Barcelona Lassa: 1. Perez, 12. Sarić – 3. Noddesbo, 6. Kopljar, 8. Tomas, 9. Entrerríos, 10. Sorhaindo, 13. Arino, 18. Gurbindo, 19. Sigurdsson, 21. Syprzak, 22. Ruesga, 27. Morros, 42. Jallouz, 44. Dujshebaev 77. Lazarov

Vive Tauron Kielce: 1. Szmal, 16. Sego – 5. Jurecki, 9. Reichmann, 10. Chrapkowski, 11.Kus, 13. Aguinagalde, 14. Bielecki, 15. Jachlewski, 17. Strlek, 19. Lijewski, 21. Buntić, 23. Zorman, 27. Cupić

Sędziowie: Oyvind Togstad i Rune Kristiansen (Norwegia)