Szybkie zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn- Koźle. Jastrzębski pokonany

Aktualizacja: 9 gru 2015, 22:02
9 gru 2015, 20:27

W dzisiejszym spotkaniu kolejnej kolejki siatkarskiej Plusligi na przeciwko siebie stanęły zespoły ZAKSY Kędzierzyn- Koźle i Jastrzębskiego Węgla. Po trzysetowym pojedynku górą okazali się być gospodarze.

Pierwszy set to gra punkt z punkt. Na pierwszej przerwie technicznej lepszym zespołem okazała się jednak ekipa z Kędzierzyna- Koźla, która prowadziła przewagą trzech oczek (8:5), powiększając następnie swoją przewagę (10:6) żeby po chwili ją stracić, głównie za sprawą swoich niewymuszonych błędów (11:10). Druga przerwa techniczna to tylko dwa punkty przewagi ZAKSY (16:14) nad drużyną z Jastrzębia. Jastrzębianie nie umieli się obronić przed dobrą grą gospodarzy, co dało kędzierzynianom zwycięstwo w pierwszej partii (25:20).

Drugi set to dobry start jastrzębian (4:6), a w efekcie prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (7:8). Późniejsza część seta to gra punkt za punkt, w której przewagę mieli zawodnicy gości. Jednak do drugiej przerwie technicznej, na której przewagę osiągnęli już zawodnicy gospodarzy (16:15), gra jastrzębian zwolniła, a ZAKSA osiagnęła czteropunktową przewagę (23:19), wygrywając seta (25:20).

Trzecia partia od samego początku należała do gospodarzy (8:6 na pierwszej przerwie technicznej). Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla popełniali dużo błędów, a ich gra nie była tak skuteczna jak gra kędzierzynian, którzy prowadzili na drugiej przerwie technicznej (16:15). Po zaciętym fragmencie seta (18:18) goście nie podołali ekipie ZAKSY, która wygrała i tę partię (25:21).

ZAKSA Kędzierzyn- Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:20; 25:20; 25:21)

MVP: Benjamin Toniutti

ZAKSA Kędzierzyn- Koźle: Toniutti, Konarski, Deroo, Tillie, Gladyr, Wiśniewski, Zatorski, Banach, Bociek, Buszek, Czarnowski, Pająk, Stolc, Rejno

Jastrzębski Węgiel: Masny, Muzaj, de Rocco, Van Lankvelt, Boruch, Sobala, Popiwczak, Formela, Gil, Mihułka, Strzeżek, Szafranowicz, Śliż