Fatalna postawa, przygnębiająca porażka Polek

11 gru 2015, 19:54

Smutnego widowiska byliśmy świadkami w hali Nastvaed. Reprezentacja Polski Kobiet w piłce ręcznej uległa znacznie Holandii i zakończyła fazę grupową na trzecim miejscu.

Piątkowa potyczka lepiej rozpoczęła się dla zawodniczek z Oranje, które szybko objęły prowadzenie przewagą kilku bramek 7:3. Chwilę później odpowiedziała ze skrzydła Agnieszka Kocela, ale rywalki dobrze radziły sobie w kontrataku i ataku pozycyjnym, zdobywając po kwadransie łącznie dziesięć bramek (10:4).

Nasze reprezentantki stwarzały sobie dużo klarownych sytuacji, oddały sporo rzutów, natomiast bardzo szwankowała ich skuteczność. W dwudziestej minucie meczu Anna Wysokińska obroniła rzut karny, chwilę później zaś świetnie przedarła się środkiem Iwona Niedźwiedź (10:5). Wysokińska ponownie broni rzut karny i Polki ponownie gonią wynik! Mało strzelonych bramek przez nasze zawodniczki.

Niedługo później Patrycja Kulwińska rzuciła bramkę z koła, ale szybko odpowiedziała van der Heijden z drugiej strony parkietu. W 24 minucie piękny rzut Moniki Kobylińskiej z prawego rozegrania i tracimy tylko cztery bramki! Pod koniec pierwszej połowy większy procent skuteczności obron zanotowała Wysokińska.

Na czterdzieści sekund przed przerwą Polki bezskutecznie próbowały przedrzeć się przez holenderską defensywę. Sędzia zasygnalizowała grę pasywną – stracona piłka. Do przerwy przegrywamy 9:14.

Druga część spotkania rozpoczęła się od wyrównanej gry – po trzech minutach obie strony rzuciły po dwie bramki. Niestety im dalej w las, tym gorzej. Po kilku błędach naszych i świetnych akcjach Abbingh (środkiem) i Malestein (ze skrzydła) Holenderki objęły wysokie prowadzenie 19:11. Kim Rassmusen poprosił o kolejny czas.

Polki podejmowały nawet próby gry przewagi w polu, jednak po błędzie w 40 minucie bramkę strzeliła… Tess Wester. Bramkarka “Oranje” przerzuciła piłkę przez całą długość parkietu aż do naszej bramki (22:12).

Dłuższą passę bez strzelonej bramki zakończyła Zych (23:13). Kwadrans przed końcem spotkania przegrywamy dwunastoma bramkami (13:25). W ataku króluje bezsilność Polek, czego symptomem kolejna akcja Koceli. Rzut skrzydłowej “biało-czerwonych” obroniła znowu Wester, dla której była to siedemnasta skuteczna interwencja (50% skuteczności).

W drugiej połowy tempo spotkania siadło i “Pomarańczowe” kontrolowały przebieg gry. Polki próbowały ambitnie grać do końca. Jednak już bez większej wiary w sukces, aby poprawić wynik końcowy. Ostatnią bramkę na otarcie łez rzuciła Iwona Niedźwiedź ale nie tego oczekiwaliśmy od podopiecznych Kima Rassmusena. Polki przegrywają z Holandią 20:31 i zajmują 3 miejsce w tabeli grupy B.

Wieczorem o godzinie 20:45 redakcja Polski-sport.pl zaprasza na spotkanie Kuba – Szwecja, kończące rozgrywki grupowe.

Polska – Holandia 20:31 (9:14)

Polska: Gawlik, Wysokińska – Achruk, Kobylińska, Kudłacz-Gloc, Niedźwiedź, Pielesz, Zych, Gadzina, Kocela, Łabuda, Zalewska, Kulwińska, Sądej, Stachowska, Repelewska

Holandia: Wester, van der Wal – Kramer, van der Heijden , Bont, Abbingh , van Olphen, Snelder , Knippenborg, Broch, Groot , Dulfer, Goos, Smeets , Malestein , Polman

Sędziowie: Julie Bonaventura, Charlotte Bonaventura (FRA)