MŚ w Danii: Cóż za mecz! Polki w półfinale!

16 gru 2015, 19:24

Wiadome było, że będzie to bardzo trudne spotkanie, gdyż przed tym meczem Rosjanki zwyciężyły wszystkie dotychczasowe starcia na turnieju w Danii. Jednak biało-czerwone zaliczyły wspaniałe spotkanie i zwyciężyły 21:20!

Polki dobrze rozpoczęły to spotkanie. Rzucanie w 2. minucie rozpoczęła Kudłacz-Gloc. Po 10 minutach wygrywaliśmy 4:1. Potem Rosjanki wzięły się za odrabianie. W 19. minucie do wyrównania doprowadziła dobrze dysponowana Anna Wiacheriewa i było 6:6. Jednak po chwili znowu objęliśmy prowadzenie za sprawą świetnie grającej Moniki Kobylińskiej. Rosjanki nie potrafiły odrobić straty. Raz po raz dobrze interweniowała Anna Wysokińska. Ostatecznie udało nam się wygrać w pierwszej połowie 11:9.

Po przerwie Rosjanki bardzo szybko wyrównały wynik spotkania i było 11:11. Jednak później to Polki przejęły inicjatywę i w 36. minucie było 14:11 dla nas. Później nasze zawodniczki spuściły z tonu i zaczęły grać słabo. Ekipa Rosji w 42. minucie po raz kolejny wyrównała i było 15:15. Po chwili było już 17:15 dla naszych rywalek. Zastój skończył się dopiero w 48. minucie po rzucie Koceli. Chwilę później nasza skrzydłowa znowu trafiła i był remis! Niestety, po chwili Rosjanki miały kolejnego karnego w tym spotkaniu i po raz drugi objęła prowadzenie. Później Karolina Kudłacz-Gloc wykorzystała karnego i znowu był remis 18:18. Później szliśmy łeb w łeb. W 54. minucie było 20:20 po kolejnej bramce Kobylińskiej. Kilka baważnych interwencji zaliczyła Weronika Gawlik. Później nastąpił przestój dla obu zespołów. W 60. minucie Polki rzuciły na 21:20 za sprawą Kobylińskiej i Polska awansowała do półfinału!

W półfinale Polki zmierzą się z ze starymi znajomymi z fazy grupowej – Holenderkami. 1/2 finału odbędzie się w piątek (18.12) o godzinie 18:30. Oranje wygrały w ćwierćfinale z Francją 28:25.

Polska 21:20 Rosja

Polska: Gawlik, Wysokińska – Achruk, Kobylińska, Kudłacz-Gloc, Niedźwiedź, Pielesz, Zych, Gadzina, Kocela, Łabuda, Zalewska, Kulwińska, Sądej, Stachowska, Stasiak

Rosja: Sedojkina, Jerochina – Kuzniecowa, Dmitriewa, Sen, Akopian, Wjacherewa, Bobrownikowa, Makiejewa, Mariennikowa, Bliznowa, Czernoiwanenko, Wedechina, Ilina, Chmyrowa, Kalinina

Sędziowie: Kjersti Arntsen, Guro Roen (NOR)