Strona główna Siatkówka Kolejny turniej z cyklu World Tour w Polsce!

Kolejny turniej z cyklu World Tour w Polsce!

0
Foto: FIVB.org

Stare Jabłonki chyba już na stałe odchodzą z kalendarza cyklu World Tour w siatkówce plażowej. Nie ma jednak się czym martwić. W tym roku turniej tej prestiżowej serii gościł Olsztyn. Podobny zaszczyt stolicę województwa warmińsko-mazurskiego spotka w przyszłym roku.

Taką decyzję podjął zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Kalendarz turniejów World Tour na rok 2016 był już znany początkiem grudnia i już wtedy pewne było, że jeden z turniejów zorganizowany zostanie w Polsce. Nie był jednak znany jeszcze gospodarz – sytuacja wyglądała tak do wczoraj.

Kalendarz zawodów obejmuje 19 turniejów męskich oraz 17 turniejów kobiecych. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia z sezonem olimpijskim, gdzie najlepsze pary świata zapewne będą odpuszczać pewne starty. Cykl dla mężczyzn rozpocznie się 15 lutego na irańskiej wyspie Kisz, panie zmagania rozpoczną tydzień później w brazylijskim Marcelo.

Przypomnijmy, że tegoroczną edycję turnieju w Olsztynie wygrały duety brazylijskie: Allison Cerutti i Bruno Schmidt wśród mężczyzn oraz Larissa Franca i Talita Antunes. Na trzecim miejscu w rozgrywkach płci pięknej uplasowały się Kinga Kołosińska i Monika Brzostek.

Komentarze