Wielki Prevc, przeciętni Polacy

Aktualizacja: 2 sty 2016, 15:34
1 sty 2016, 16:27

Peter Prevc zwyciężył w dzisiejszym, drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. 23-latek na podium okazał się lepszy od Kennetha Gangnesa i Severina Freunda. Kamil Stoch, który zajął najwyższe miejsce wśród Polaków, był 19.

Drugim reprezentantem Polski, który znalazł się w 2. serii był Stefan Hula. Zawodnik KS Eve-nement Zakopane uplasował się na 24. pozycji.

W 1. serii noworocznego konkursu Kamil Stoch miał zmierzyć się z Stefanem Hulą, Dawid Kubacki z Manuelem Fettnerem, a Maciej Kot z Michaelem Neumayerem. I to właśnie 24-latek był pierwszym Polakiem, który zaprezentował się w konkursie. Skoczył 118,5 metra, jednak Niemiec wylądował 1,5 metra dalej i to on okazał się lepszy w tej parze. W rywalizacji dwóch Polaków bezpośredni awans uzyskał Stoch, jednak razem z Hulą skoczyli po 125 metrów. Zadecydowały noty. W ostatniej parze z podopiecznym Łukasza Kruczka, Kubacki skoczył 122 metry. Niestety, Austriak przeleciał o 1,5 metra więcej i to on awansował do 2. serii, w której ostatecznie znalazło się dwóch naszych reprezentantów. 1. część zawodów Stoch i Hula zakończyli odpowiednio na 17. i 20. miejscu. Po połowie zawodów prowadził Peter Prevc, który uzyskał 133,5 metra. Drugi Severin Freund skoczył tyle samo. Trzeci Gangnes przeleciał 1,5 metra mniej.

W 2. serii Hula skoczył 122 metry i po swoim skoku był 5. Stoch uzyskał 0,5 metra więcej, co pozwoliło mu zająć 4. lokatę. Ostatecznie dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi był 19., zaś Hula 24. Na podium nastąpiła jedynie drobna korekta. Gangnesowi, który skoczył 134 metry, udało się wyprzedzić Freunda. Najlepszy Prevc wylądował dwa metry dalej i wygrał konkurs z przewagą 12.6 punktu nad drugim Norwegiem.

W klasyfikacji generalnej Prevc wyprzedził Freunda. Obecnie różnica między jednym, a drugim wynosi 8.6 punktu.

Kolejne zawody odbędą się w Innsbrucku. W sobotę kwalifikacje(godz. 14.), zaś dzień później konkurs główny(godz. 14.)