ME 2016: To był horror, ale udało się! Polska wygrywa pierwszy mecz

15 sty 2016, 22:01

To był pierwszy mecz Polaków na turnieju, którego jesteśmy gospodarzami. Emocje były niesamowite, ale ostatecznie wygraliśmy z Serbią 29:28.

Spotkanie rozpoczęło się całkiem dobrze dla Polaków. W 2. minucie przeciwnicy złapali pierwsze dwuminutowe wykluczenie a chwilę potem Michał Jurecki otworzył wynik tego meczu. Udało nam się doprowadzić do stanu 3:1, ale Serbowie wzięli się za odrabianie strat i już w 7. minucie było 3:3. Potem spotkanie było bardzo wyrównane i szliśmy z ekipą z Bałkan łeb w łeb. W naszej drużynie bardzo dobrze spisywał się Michał Jurecki. Swoje trzy grosze dorzucili też Krzysztof Lijewski. Kilka istotnych interwencji zaliczył też Piotr Wyszomirski. W ekipie Serbów genialnie spisywał się Nenadić, który rzucał raz za razem. Do końca pierwszej połowy mecz był bardzo wyrównany. Pod koniec pierwszej partii dostaliśmy podwójną karę dwóch minut i ostatecznie przegraliśmy ją 14:15.

Na początku drugiej połowy Serbowie uciekli nam na dwie bramki, ale szybko się opanowaliśmy i w 35. minucie doprowadziliśmy do wyrównana 18:18 za sprawą Daszka. Chwilę późnej już prowadziliśmy po wykorzystanym karnym przez Bartosza Jureckiego. W 38. minucie wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie dzięki rzutowi Krajewskiego. Chwilę później było udało nam się wypracować nawet trzy bramki przewagi, ale potem Serbowie zaczęli odrabiać straty. Udało im się to 46. minucie po rzucie z 7 metrów Nikcevicia. Później było rzucanie gol za gol. Dopiero w 56. minucie udało nam się uciec na dwie bramki po trafieniu Karola Bieleckiego (29:27). Chwilę wcześniej Serb Marsenic został ukarany trzecim wykluczeniem dwuminutowym i w konsekwencji dostał czerwoną kartkę. W 58. minucie Serbowie zbliżyli się do nas na jedna bramkę po karnym wykorzystanym przez Nikcevicia (29:28). Chwilę później mieli okazję wyrównać, ale karnego obronił Szmal. Później wystarczyło utrzymać wynik spotkania. Po timeoutcie i 20 sekundach rozgrywania piłki zawyła ostatnia syrena i wygraliśmy ostatecznie 29:28!

Zawodnikiem meczu zasłużenie został Michał Jurecki.

Polska 29:28 Serbia

Składy:

Polska: Szmal, Wyszomirski – Lijewski, Krajewski, Bielecki, Wiśniewski, Jurecki, Jurecki, Konitz, Grabarczyk, Gliński, Syprzak, Daszek, Łucak, Szyba, Chrapkowski

Serbia: Djukanović, Stanić – Pusica, Nikcević, Sesum, Marjanović, Djukić, Nenadić, Bosković, Rnić, Beljanski, Zelenović, Abutović, Marsenić, Elezović, Orbović