Mistrzostwa Europy: Pierwsza porażka Polaków

23 sty 2016, 22:01

W pierwszym meczu w walce o półfinał polska reprezentacja po raz pierwszy
na tegorocznych Mistrzostwach Europy poczuła gorycz porażki. Polacy przegrali
z Norwegią. Spotkanie skończyło się rezultatem 28:30.

Początek zawodów należał do Polaków. Biało-czerwoni jako pierwsi zdobyli bramkę w przed chwilą zakończonym spotkaniu i utrzymywali przewagę do 15. minuty. Na przerwę polscy szczypiorniści zeszli z jednobramkową stratą, przegrywając 15:16.

W drugiej połowie Norwegowie pewnie prowadzili cały czas utrzymując przewagę. Jednak wynik meczu cały czas był sprawą otwartą, bowiem Polacy nie mieli większej straty do rywali niż 3 trafienia do bramki. Biało-czerwoni kibice, którzy wypełnili po brzegi halę
w Krakowie do ostatniego gwizdka głośno dopingowali swoich idoli i wierzyli w to, że reprezentacja Polski zostanie niepokonana. Niestety wykorzystany rzut karny reprezentacji Norwegii na dwie minuty przed końcem meczu pogrzebał szansę na zwycięstwo Polaków. Statuetkę MVP otrzymał Hansen.

Polska – Norwegia 28:30 (15:16)

Polska: Szmal, Wyszomirski – Lijewski, Krajewski, Bielecki, Wiśniewski, M. Jurecki, Konitz, Grabarczyk, Gliński, Syprzak, Daszek, Gębala, Łucak, Szyba, Chrapkowski

Norwegia: Erevik, Christensen – Sagosen, Kristensen, Hykkerud, Myrhol, Overby, Mamelund, Tonnesen, Jondal, Bjornsen, Lindboe, Gullerud, O`Sullivan, Reinkind, Lie Hansen

Sędziowie: Oscar R. Lopez, Angel S. Ramirez (ESP)