Zwycięstwo na pożegnanie Bieglera

29 sty 2016, 17:21

Michael Biegler pozytywnie pożegna się z reprezentacją Polski. W jego ostatnim meczu w roli szkoleniowca naszej kadry narodowej Polska pokonała Szwecję 26:24, dzięki czemu zajęła 7. miejsce na EHF EURO 2016.

Mecz rozpoczął się całkiem udanie dla reprezentacji Polski. Bardzo skuteczny był Przemysław Krajewski, trafiał również Daszek, a już po kilku minutach biało-czerwoni prowadzili 3:1.

Dwubramkowe prowadzenie okazało się jednak zbyt kruche, abyśmy byli w stanie utrzymać je choćby przez kilka minut. Bardzo szybko więc Szwedzi wykorzystali swoje okazje i wyrównali stan meczu.

Polacy jednak ponownie byli w stanie zaskoczyć rywali. Świetnie w bramce spisywał się Sławomir Szmal, dzięki swoim obronom, pozwalając reszcie drużyny na odskoczenie. Gdy na tablicach wyników było już 10:6, wydawało się, że jest już bardzo dobrze.

No właśnie, wydawało się… Potrzebna była dosłownie chwila, a wszystko odwróciło się o 180 stopni. To Skandynawowie zanotowali dobry fragment w obronie, my natomiast traciliśmy kolejne gole.

W ten sposób jeszcze przed przerwą doszło do wyrównania wyniku. Szwedzi mieli nawet szansę na objęcie prowadzenia. Tej jednak na szczęście nie wykorzystali, a po pierwszej połowie mieliśmy remis 12:12. Bohaterami pierwszych 30 minut po naszej stronie zostali niewątpliwie Sławomir Szmal i Przemysław Krajewski – zdobywca 4 bramek.

Druga połowa – po obu stronach – była w większości okazją na popis dla zawodników, którzy na tym turnieju grali niewiele. Z całkiem dobrej strony pokazali się dzięki temu choćby Jakub Łucak czy Michał Gębala.

Równie dobrze radzili sobie jednak Szwedzi. Wyrównany poziom gry powodował, że również i wynik był wyrównany. Żadna z drużyn nie umiała odskoczyć na większą liczbę bramek niż… 1.

Udało się dopiero w samej końcówce. W ostatnich sekundach Sławomir Szmal popisał się kolejną znakomitą interwencją, a Karol Bielecki zdobył bramkę na 26:24! W ten sposób Polacy ustalili wynik spotkania.

W swoim ostatnim spotkaniu z reprezentacją, trener Michael Biegler wygrał ze Szwecją 26:24, prowadząc w ten sposób drużynę do 7. miejsca EHF EURO 2016.