Łuczniczka rozgromiona przez Jastrzębian!!!

4 mar 2016, 19:44

W spotkaniu 21 kolejki Plus Ligi Łuczniczka Bydgoszcz podjęła u siebie Jastrzębski Węgiel. Po pewnym zwycięstwie ze Skrą gospodarze liczyli na kolejne trzy punkty. Niestety dzisiaj to podopieczni Lebedewa byli lepsi i gładko wygrali 3:0

Partię otwierającą spotkanie rozpoczął Maciej Muzaj od skutecznego ataku. (1:0) Gospodarze szybko odrobili straty, a darmowe “oczko” oddał im jeszcze Jakub Jarosz atakując w aut.(2:2) Cały czas toczyła się zacięta walka punkt za punkt. Dopiero dwa nieudane ataki Muzaja dały graczom Łuczniczki dwupunktowe prowadzenie. (6:4) Skuteczny atak Haina zmniejszył tę przewagę do jednego punktu. Błędy po obydwóch stronach doprowadzilły do remisu. (7:7) Pomimo świetnej gry obronnej Jarosz został zablokowany i tym razem to Jastrzębski Więgiel miał jeden punkt w zapasie. (9:8) Niezbyt długo podopieczni Lebedewa cieszyli się z prowadzenia gdyż po chwili gospodarze doprowadzili do wyrównania. (12:12) W dalszej części spotkania raz porwadzili gospodarze, a raz mieliśmy remis. Dopiero skrótowa zagrywka Masnego dała przyjezdnym jeden punkt przewagi na drugiej przerwie technicznej. Lankvelt obił bydgoski blok czym powiększył prowadzenie swojej drużyny do dwóch “oczek”. (18:16)Trener Łuczniczki musiał ratować się czasem i zmianami, które i tak nic nie pomogły. Końcówka całkowicie należała do Jastrzębian, którzy z akcji na akcję powiększali swoją przewagę. Gospodarze dzielnie walczyli, ale niestety musieli uznać wyższość przyjezdnych. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem (25:20) na korzyść Jastrzębian.

Na początku drugiego seta gospodarze dość szybko wypracowali sobie dwa punkty przewagi, ale równie szybko rywale doprowadzili do wyrównania. (2:2) Podobnie jak w poprzedniej partii skuteczne ataki Muzaja dały Jastrzębianom jeden punkt przewagi. (6:5) Gracze Łuczniczki byli o krok od wyrównania, ale przyjezdni dzielnie bronili swojej przewagi. (9:8) Po chwili podopieczni Lebedewa prowadzili już 3 punktami. (12:9) Tym razem dominacja przyjezdnych nastąpiła o wiele szybciej niż w partii inaugracyjnej. Jastrzębianie na drugiej przerwie technicznej mieli już 4 “oczka” w zapasie. (16:12) Gracze Łuczniczki zostali rozgromieni przez rywali. Przewaga podopiecznych Lebedewa wynosiła aż 6 punktów (19:13) i nadal rosła. (23:16) Gospodarze walczyli do samego końca, ale przewaga była zbyt duża, aby mogli myśleć o odwróceniu losów tego seta. Jastrzębianie wygrali drugą partię (25:18) i prowadzili już w całym spotkaniu 2:0.

Na początku, trzeciej odsłony meczu gracze Łuczniczki wypracowali sobie minimalne prowadzenie. (3:2) Przyjezdni jednak szybko doprowadzili do remisu. (4:4) Po chwili to gracze Jastrzębskiego Węgla prowadzili po raz pierwszy w tym secie. (6:5) Gospodarze pomimo nienajlepszej gry doprowadzili do wyrównania. (8:8) Michał Radke zdobył 10 punkt dla swojej drużyny dając Łucznice dwa “oczka” w zapasie. (10:8) Trener Jastrzębian poprosił o czas, próbując wybić z rytmu gospodarzy. Przyjezdni szybko odrobili straty. (12:12) Po chwili podopieczni Lebedewa prowadzili już dwoma punktami. (15:13) Tym razem to trener gospodarzy musiał ratować się przerwą na rządzanie. Gracze Łuczniczki byli blisko wyrównania, ale punktowa zagrywka Lankvelta powiększyła przewagę Jastrzębian znowu do dwóch punktów. (17:15) Asem serwisowym popisał się również Jarosz i na tablicy wyników pojawił się remis. (17:17) Goście nie powiedzieli jeszcze ostatatniego słowa w tym meczu. Błedy przyjezdnych i skuteczny atak Wiese’go dał graczom Łuczniczki dwa punkty w przewadze. (20:18) Kolejna dobra akcja w wykonaniu Muzaja doprowadziła do wyrówania. (20:20) Końcówka partii była bardzo nerwowa. Bydgoszczanie obronili pierwszą piłkę meczową (24:24) i wyszli na prowadzenie. (26:25) Gospodarze mieli drugą piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. Nieudany atak Klinkenberga zakończył trzecią partię. (28:26) Jastrzębski Węgiel wygrał całe spotkanie 3:0

Łuczniczka Bydgoszcz- Jastrzębski Węgiel 3:0 (25: 20, 25:18, 28:26)

MVP: Michał Masny

Łuczniczka Bydgoszcz: Kevin Klinkenberg, Łukasz Wiese, Dawid Murek, Michał Ruciak, Jan Lesiuk, Wojciech Ferens, Jakub Jarosz, Bartosz Krzysiek, Murilo Radke, Nikodem Wolański, Michał Żurek, Tomasz Bonisławski, Jan Nowakowski, Wojciech Jurkiewicz, Mateusz Siwicki, Grzegorz Kosok

Jastrzębski Węgiel: Patryk Strzeżek, Maciej Muzaj, Jakub Popiwczak, Marcin Bachmatiuk, Radosław Gil, Damian Boruch, Michał Masny, Jason De Rocco, Toontje Van Lankvelt, Wojciech Sobala, Konrad Formela, Piotr Hain, Aleksander Szafranowicz, Adrian Mihułka