wtorek, 28 czerwca, 2022

Znamy nowego trenera skoczków! Stefan Horngacher poprowadzi Polaków!

Podczas wczorajszych zawodów drużynowych Mistrzostw Polski w skokach narciarskich nastąpiło oficjalne pożegnanie trenera kadry – Łukasza Kruczka. Dziś nowym szkoleniowcem biało-czerwonych oficjalnie został wybrany Austriak – Stefan Horngacher! 

Nowy trener, w wyścigu po posadę, nie miał zbyt wielu kontrkandydatów. Jedynym, który zgłosił swe zgłoszenie był Słoweniec Vasja Bajc. Wyboru trenera dokonała specjalnie powołana komisja: prezes związku Apoloniusz Tajner, wiceprezesi Andrzej Wąsowicz i Andrzej Kozak oraz konsultant federacji Adam Małysz.  Kontrakt byłego austriackiego skoczka będzie obowiązywał od 1 maja do końca olimpijskiego sezonu 2017/2018.

Co ciekawe, nowy szkoleniowiec biało-czerwonych nie zamierza przeprowadzać się do naszego kraju. Obecnie mieszka on w niemieckim Hinterzarten i właśnie tam zamierza pozostać.

Horngacher wie, jak pracować z Polakami. W sezonie 2004/2005 objął on funkcję trenera kadry B naszej reprezentacji. Na Mistrzostwach Świata Juniorów w Rovaniemi w 2005 roku jego podopieczni: Paweł Urbański, Wojciech Topór, Piotr Żyła i Kamil Stoch wywalczyli srebrny medal w konkursie drużynowym.

Analizując sylwetkę Stefana Horngachera, nie można zapominać o jego sportowych sukcesach, które głównie obejmują zawody drużynowe. Wraz z kolegami zdobywał dwa olimpijskie medale w drużynie (Lillehammer 1994 i Nagano 1998). a także 5 medali MŚ (Val di Fiemme 1991 i Lahti 2001 – złoto, Falun 1993, Ramsau 1999, Lahti 2001 – brąz). Do tego można dodać drugie miejsce w klasyfikacji lotów narciarskich, w sezonie 1990/1991).

 

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA