Strona główna Siatkówka Pozostałe Igrzyska Olimpijskie: Znamy grupowych rywali Polaków!

Igrzyska Olimpijskie: Znamy grupowych rywali Polaków!

0

Po zakończonym dzisiaj turnieju kwalifikacyjnym w Tokio poznaliśmy czterech kolejnych kwalifikantów do sierpniowych Igrzysk Olimpijskich. Nadal brakuje jednej ekipy, która o awans walczy w Meksyku. Jednak już teraz możemy typować grupowych rywali reprezentacji Polski.

Biorąc pod uwagę system podziału na grupy stosowany na poprzednich igrzyskach, czyli na zasadzie “serpentyny rankingowej” przydział odbywał się będzie poprzez pozycje rankingowe. I tak do grupy A trafi lider rankingu, a zarazem gospodarz, czyli Brazylia. Druga drużyna zestawienia, czyli Polacy znajdą się więc w grupie B wraz z reprezentacją Rosji, która w rankingu FIVB zajmuje 3. lokatę. Kolejne dwie drużyny zasilą grupę A. I tak dalej po dwie następne drużyny. Jak więc będą wyglądały grupy ?

Grupa A: Brazylia (1), Włochy (4), USA (5), Kanada (10), Francja (10), Meksyk (24) lub Chile (34).
Grupa B: Polska (2), Rosja (3), Argentyna (6), Iran (8), Kuba (15), Egipt (17).

Zdecydowanie silniejsza wydaję się Grupa A, w której oprócz gospodarzy zagrają reprezentanci Francji, Włoch, czy USA. Uzupełni ją kwalifikant z ostatniego turnieju, gdzie najbliżej awansu są Meksykanie, którym brakuje tylko jednego punktu w spotkaniu z Tunezją, by cieszyć się z gry na Igrzyskach. Wydaje się, że Polaków najcięższa grupowa przeprawa czeka w meczu z Rosją i Iranem. Nieco gorzej będzie w ćwierćfinale. W przypadku awansu przyjdzie nam się zmierzyć z Brazylią, USA, czy Francją. Każda z tych drużyn pretendowana jest do medalu na zbliżającej się Olimpiadzie.

Jeśli jednak gospodarze wyrażą chęci zmiany systemu przydziału do grup, może on ulec zmianie.

Komentarze