Strona główna Siatkówka V Puchar o Solną Piłkę

V Puchar o Solną Piłkę

0
foto: CEV

W dniach 20-22 września odbył się V siatkarski  turniej o Solną Piłkę. Wydarzeniu patronował Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka. 

Zawody zorganizowano na hali klubu sportowego 7R Solna Wieliczka. Zespół występujący w 1. lidze miał nie lada wyzwanie. Na turniej towarzyski zaproszone zostały drużyny występujące w sezonie 2019/2020 w najwyższej klasie rozgrywkowej dla kobiet, a także czołowa drużyna niemieckiej Bundesligi – Rote Raben Vilsbiburg.

Pierwszego dnia zmagań został rozegrany mecz otwarcia, w którym zmierzyły się gospodynie, których przeciwnikiem były przyjezdne z Niemiec. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną polskiej drużyny 0:3.

W grupie A mierzyły się również zawodniczki #VolleyWrocław, zaś w grupie B swoje siły zaprezentowały siatkarki Energa MKS Kalisz, E.Leclerc Radomka Radom i DevelopRes SkyRes Rzeszów.

Wyniki sobotnich spotkań posłużyły do ustalenia par w walce o miejsca 1-6. O końcowy triumf powalczyły zwyciężczynie swoich grup. W finałowej potyczce zmierzyła się drużyna Rote Raben Vilsbiburg i DevelopRes Rzeszów, która zwyciężyła 2:1.

Wszystkie spotkania – niezależnie od ich przebiegu – rozegrano na dystansie trzech partii. W “meczu o brąz” gospodynie okazały się gorsze od E.Leclerc Radomki Radom w stosunku 0:3.

Tabelę zamknęły Energa MKS Kalisz i #VolleyWrocław http://credit-n.ru/offers-zaim/mgnovennye-zaimy-na-kartu-bez-otkazov-kredito24.html

Komentarze