Adam Małysz krytykuje polskiego skoczka: “Nie mogę tego pojąć!”

4 lut 2017, 14:07

W Park City odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów, w których rywalizują biało-czerwoni. W konkursie drużynowym Polacy zajęli 5. miejsce. Adam Małysz na portalu społecznościowym nie krył goryczy i bez bawełny skrytykował jednego z polskich skoczków – Dominika Kastelika.

W Park City do tej pory odbyły się dwa konkursy. W pierwszym z nich bardzo dobrze pokazał się Paweł Wąsek (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). Dominik Kastelik został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Również ten aspekt w swojej wypowiedzi porusza dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej – Adam Małysz.

Polacy w konkursie drużynowym zajęli 5. pozycję. Podium było bardzo blisko, gdyż biało-czerwoni do trzeciego miejsca tracili 4,4 pkt. Jednak upadek podczas skoku Kastelika w pierwszej serii zaprzepaścił możliwość stanięcia na podium.

Adam Małysz bardzo emocjonalnie wypowiedział się na temat młodego zawodnika. Poświecił mu cały wpis na swoim profilu na portalu społecznościowym.