Adrianna Sułek z rekordem Polski. Walczyła o medal w Oregonie

19 lip 2022, 06:48

Bardzo dobrze zaprezentowała się Adrianna Sułek w finale siedmioboju kobiet podczas lekkoatletycznych MŚ w Eugene. Polka jako druga zameldowała się na mecie w biegu na 800 m. Dzięki dobremu wynikowi Sułek pobiła rekord Polski. Było to jednak zbyt mało, aby stanąć w Oregonie na podium.

Adrianna Sułek otarła się o podium. Świetny wynik Polki

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Po sześciu konkurencjach siedmioboju Adrianna Sułek zajmowała czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed biegiem na 800 metrów wyprzedzała ją Amerykanka Annie Hall. Reprezentantka gospodarzy miała nad Polką aż 75 punktów przewagi. Szanse na medal dla Sułek nie były więc zbyt duże. Biało-czerwona zrobiła jednak wszystko, co mogła, aby stanąć na podium.

Sułek znakomicie spisała się bowiem w biegu na 800 m i pobiła swój rekord życiowy. Zawody ukończyła z czasem 2.07,18. Niestety, jeszcze lepsza w biegu okazała się Amerykanka Anna Hall, która była najszybsza. Sułka na mecie zameldowała się jako druga, co ostatecznie pozwoliło jej na zajęcie w Oregonie dopiero czwartego miejsca.

Rekordowy siedmiobój podczas MŚ Oregon 2022

Na lekkoatletycznych MŚ Adrianna Sułek pobiła jednak rekord Polski. Zawodniczka w siedmioboju zgromadziła 6672 pkt. Poprzedni rekord naszego kraju, który został ustanowiony 31 sierpnia 1985 r. w japońskim Kobe, wynosił 6616 pkt. Jego autorką była Małgorzata Nowak.

Walka 23-latki o medal była naprawdę piękna i zacięta. Nasza lekkoatletka pierwszego dnia zmagań aż trzykrotnie poprawiała swój rekord życiowy w pchnięciu kulą, a potem dołożyła jeszcze życiówkę na 200 m. We wtorek udało jej się natomiast wyrównać swój najlepszy wynik w karierze w skoku w dal. Najwięcej straciła jednak w rzucie oszczepem, co ostatecznie pozbawiło ją szans na brązowy medal. Nie zmienia to jednak faktu, że na każdej innej imprezie tak doskonałe wyniki pozwoliłby Sułek stanąć na podium.

Mistrzynią świata w Oregonie została Belgijka Nafissatou Thiam z dorobkiem 6947 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się Holenderka Anouk Vetter, która zgromadziła 6867 pkt. Trzecia była wspomniana Amerykanka Annie Hall. Druga z Polek, czyli Paulina Ligarska, zajęła dziesiąte miejsce.

Fraser-Pryce mistrzynią świata na 100 metrów w Eugene. Damian Czykier otarł się o podium