Adrianna Sułek z trzema rekordami życiowym. Będzie medal HME?

Aktualizacja: mar 3 2023, 19:58
mar 3 2023, 08:40

Już w piątek poznamy pierwszych medalistów Halowych Mistrzostw Europy, które organizowane są w Stambule. Wszyscy trzymamy kciuki, aby w tym gronie znalazła się Adrianna Sułek, która ma duże szanse na krążek w pięcioboju. Nadzieja polskiej kadry doskonale zaczęła rywalizację i w biegu na 60 metrów przez płotki pobiła swój rekord życiowy.

HME Stambuł 2023: „Rekordowy” pięciobój! Adrianna Sułek rozwiązała worek z medalami?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Sułek marzy o złotym medalu i pobiciu rekordu świata

W pierwszej z pięciu konkurencji Polka uzyskała czas 8,21 s, co jest jej nowym rekordem życiowym. Swój najlepszy wynik poprawiła o 0,12 s. Lepsza od Polki w biegu na 60 m przez płotki była jedynie Belgijka Noor Vidts, która uzyskała czas 8,203 s.

Adrianna Sułek za start w pierwszej konkurencji uzyskała 1082 punkty, co jest rewelacyjnym punktem wyjścia w walce o medal. Teraz na Polkę czekają takie konkurencje jak skok wzwyż, pchnięcie kulą, skok w dal oraz bieg na 800 metrów. Ostatnie zmagania powinny zostać rozegrane po godzinie 19.

Sułek ma duże szanse nawet na zdobycie złotego medalu HME w Turcji. Pięcioboistka poprawiła w sezonie halowym rekord Polski wynikiem 4860 pkt. Jest również liderką europejskich tabel. Jej najgroźniejszymi rywalkami wydają się Belgijki – Nafissatou Thiam i Noor Vidts.

Warto dodać, że jeszcze przed startem HME Sułek zapowiadała nie tylko walkę o złoty medal, ale również chęć pobicia rekordu świata. Ten należy Ukrainki Natalii Dobrynskiej. Właśnie w Stambule w 2012 roku zawodniczka reprezentującego kraj naszego wschodniego sąsiada uzyskała 5013 pkt.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

HME Stambuł 2023: Kiedy startują Polacy? Program i transmisja

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA