Kolejna afera wokół Mistrzostw Świata 2014?

Radio RMF FM podało informację, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zabezpieczyło dokumenty dotyczące organizacji meczu inauguracyjnego ostatnich Mistrzostw Świata, które dobyły się w Polsce.

Głównym tematem śledztwa będzie rzekome wręczenie 20 tyś zł łapówki w zamian za wydanie pozytywnej opinii o systemach przeciwpożarowych na Stadionie Narodowym. Bez takiego oświadczenia mecz otwierający imprezę nie mógł by się odbyć.

CBA skopiowało dokumentację, w której była zgoda na przeprowadzenie pierwszego spotkania Mistrzostw Świata w 2014 roku. Wydanie takiego dokumentu zależy od wielu czynników, między innymi oceny stanu systemu przeciwpożarowego na obiekcie, w którym ma odbyć się impreza, wydanej przez komendę straży pożarnej. Istnieją podejrzenia, że pomimo otrzymania pozytywnej opinii, system na Stadionie Narodowym nie był w pełni sprawny.

Byłby to już drugi skandal wokół ostatniego siatkarskiego mundialu – wcześniej o przyjęcie łapówek oskarżony był między innymi prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA