Strona główna Tenis Agnieszka Radwańska rozbiła odwieczną rywalkę!

Agnieszka Radwańska rozbiła odwieczną rywalkę!

0

Agnieszka Radwańska ewidentnie wraca do wielkiej formy! W ćwierćfinale turnieju WTA w Montrealu nasza reprezentantka rozbiła swoją odwieczną rywalkę, Białorusinkę- Victorię Azarenkę 6:2 6:2!

Radwańska po raz pierwszy w historii awansowała do najlepszej czwórki wspomnianej imprezy.

Początek meczu był ewidentnie nerwowy, obie zawodniczki nie mogło utrzymać swoje pogania. Dopiero 5. gem to popis “Isi”, która złapała odpowiedni rytm i wygrała cztery kolejne gemy z rzędu!

Druga partia to już całkowita dominacja Polki, która nawet przez chwilę nie dała nadziei rywalce na pozytywny wynik. Wyszła na prowadzenie 4:1 i nie straciła przewagi już do końca wygrywając seta ponownie 6:2, a cały mecz 6:2 6:2!

Był to już 17. pojedynek obu tenisistek i dopiero 5. wygrana Radwańskiej. W meczu o finał Krakowianka zmierzy się z Rosjanką- Jekateriną Makarową, z którą Polka ma ostatnio bardzo duże problemy.

Drugą parę półfinałową kanadyjskiej imprezy utworzą Serena i Venus Williams. Będzie to 25. oficjalny mecz słynnych amerykańskich sióstr. Jak na razie 14 razy lepsza była 32-letnia Serena, a 10 spotkań wygrała starsza o rok Venus.

Autor: Damian Wilary

Foto: BBC.co.uk