Strona główna Siatkówka PlusLiga Alberto Giuliani pomoże wyjść z kryzysu Asseco Resovi Rzeszów?

Alberto Giuliani pomoże wyjść z kryzysu Asseco Resovi Rzeszów?

0
fot. PAP

Jak donoszą informacje, misje odbudowy męskiej siatkówki w Rzeszowie powierzono w przyszłym sezonie 55-letniemu Włochowi, Alberto Giulianiemu. Mimo braku jakichkolwiek oficjalnych informacji ze strony klubu z Podkarpacia, kontrakt z tą znaną postacią w światowej siatkówce został już podpisany. 

W zespole Asseco Resovii Rzeszów od dwóch sezonów panuje wyraźny kryzys. Klub, który niedyś nie schodził z podium mistrzostw Polski, w tym sezonie znalazł się na przedostatnim miejscu w tabeli. Jak wynika z ustaleń portalu nowiny24.pl włodarze klubu podjęli się niezwykle trudnego zadania, jakim jest odbudowa rzeszowskiej siatkówki. Początkiem tego przedsięwzięcia ma być osoba nowego trenera, która należeć ma prawdopodobnie do Włocha, Alberto Giulianiego. Mimo braku jakichkolwiek potwierdzonych informacji ze strony klubu, kontrakt z 55-letnim trenerem jest już podpisany.

Giuliani to trzykrotny mistrz Włoch (2010 – Bre Banca Lannutti Cuneo, 2012, 2014 – Cucine Lube Civitanova). W kolekcji trofeów zdobytych z klubami ma jeszcze trzy Superpuchary oraz Puchar Italii, a także Superpuchar Turcji. Wywalczył go z ostatnim do tej pory prowadzonym klubem – Halkbankiem Ankara. Polscy kibice mimo wszystko jednak najbardziej zapamiętali go po ubiegłorocznych mistrzostwa Europy. Doświadczony Włoch po objęciu reprezentacji Słowenii wywalczył z nią srebro Starego Kontynentu. W rozegranym w Lublanie półfinale jego drużyna pokonała, prowadzoną przez Vitala Heynena reprezentację Polski 3:1. W finale Słoweńcy natomiast ulegli 1:3 Serbii.

Źródło: nowiny24.pl

Komentarze