Aleksander Dziewa wrócił w wielkim stylu. Show Billy’ego Garretta!

28 kwi 2022, 10:50

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali Kinga Wilki Morskie Szczecin i awansowali do półfinału play-offów Energa Basket Ligi. Genialne spotkanie rozegrał Billy Garrett, który rządził i dzielił na szczecińskim parkiecie. Natomiast Śląsk Wrocław wygrał batalię z Eneą BC Zastalem Zielona Góra, doprowadzając do wyrównania w serii. Znakomitą formę zaprezentowali Travis Trice oraz Aleksander Dziewa.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Koncert Garretta i triumf Czarnych

Koszykarze Kinga po świetnym meczu numer trzy mieli wilcze apetyty na sprawienie kolejnej niespodzianki. Pierwsza kwarta to pojedynek cios za cios. Dopiero zryw 8-0 dał gospodarzom wygraną w tej odsłonie 24:19. Wilki Morskie grały podczas następnych dziesięciu minut świetny basket i na przerwę schodziły z dziewięciopunktową przewagą 47:38.

W trzeciej partii potyczki miejscowi powiększyli różnicę do szesnastu “oczek”. Wówczas właściwie wszyscy fani w Szczecinie byli święcie przekonani, że ich ulubieńcy doprowadzą do remisu w serii. Wtedy nastąpiło przebudzenie słupszczan, którzy rzucili się do heroicznego odrabiania strat.

Finałowa ćwiartka należała do gości. Czarni wygrali tę część meczu 33:13 i to oni wystąpią w półfinale PLK. Fenomenalne spotkanie rozegrał Billy Garrett. Rzucający obrońca przyjezdnych zgromadził na swoim koncie 33 punkty (9/17 celnych prób z gry, 4/6 trafień zza łuku oraz 11/11 wykorzystanych rzutów wolnych).

Aleksander Dziewa i Travis Trice pokazali klasę

Podczas współzawodnictwa Śląska Wrocław z Eneą BC Zastalem Zielona Góra obserwowaliśmy 13 zmian prowadzenia i 7 remisów. Jeszcze przed ostatnią odsłoną tego wybornego koszykarskiego spektaklu goście minimalnie prowadzili 68:67. Losy starcia rozstrzygnęła czwarta kwarta, zwyciężona przez wrocławian 20:12.

Gromki doping fanów podopiecznych Andreja Urlepa niósł się po trybunach. A gdy rozbrzmiała końcowa syrena, pękająca w szwach Hala Stulecia oszalała ze szczęścia. Śląsk doprowadził do remisu po bezkompromisowym boju o być albo nie być w play-offach PLK. Ostatni akt rywalizacji pomiędzy drużynami odbędzie się w sobotę w Zielonej Górze.

Travis Trice ponownie hipnotyzował swoimi umiejętnościami. “Unstoppable” zdobył 33 punkty (12/18 trafień z pola, 7/9 celnych prób z dystansu oraz 2/2 z linii rzutów osobistych). Wtórujący Amerykaninowi Aleksander Dziewa prezentował się tak, jakby nie odniósł żadnego urazu. Podkoszowy gospodarzy uzyskał 15 „oczek” i zebrał z tablic 6 piłek. Zwłaszcza jego aktywność w ostatniej części spotkania zasługuje na owacje na stojąco.

Wyniki i statystyki:

King Wilki Morskie Szczecin – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:97 (Czarni wygrali serię 3-1)

King: Cyril Langevine 28 (11 zbiórek), Jakub Schenk 16, Sherron Dorsey-Walker 16, Thomas Davis 8, Filip Matczak 6, Malachi Richardson 3, Paweł Kikowski 3, Kacper Borowski 2, Michał Kroczak 0.

Czarni: William Garrett 33, Beau Beech 14, Marcus Lewis 13, Mikołaj Witliński 7, Dawid Słupiński 7, Kalif Young 7, Jakub Musiał 6, Marek Klassen 6, Bartosz Jankowski 3.

Śląsk Wrocław – Enea BC Zastal Zielona Góra 87:80 (w rywalizacji remis 2-2)

Śląsk: Travis Trice 33, Aleksander Dziewa 15, Kerem Kanter 14, Łukasz Kolenda 10, Jakub Karoalk 8, Ivan Ramljak 3, Kodi Justice 2, Martins Meiers 0, D’Mitrik Trice 0, Szymon Tomczak 0.

Zastal: Jarosław Zyskowski 19, Nemanja Nenadić 18, Dragan Apic 12, Przemysław Żołnierewicz 9, Devyn Marble 9, Ousmane Drame 4, David Brembly 4, Andrzej Mazurczak 3, Krzysztof Sulima 2.

Maciej Zieliński wierzy w sukces Śląska i Celtics. TSA, KAT i literatura dwutaktu [WYWIAD]