Ależ demolka! Polscy szczypiorniści rozbili Słowaków

6 sty 2024, 18:46

Szczypiorniści reprezentacji Polski w imponującym stylu zakończyli zmagania w turnieju towarzyskim w hiszpańskim Granollers. Podopieczni Marcina Lijewskiego rozbili Słowację aż 38:20, kończąc rywalizację z bilansem dwóch zwycięstw i porażki.

Imponujące zwycięstwo polskich szczypiornistów

W piątkowe popołudnie Biało-Czerwoni pokazali siłę w ofensywie, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w Granollers. Podopieczni Marcina Lijewskiego wygrali 38:33 z Serbią i jak się okazało, utrzymali skuteczność na kolejne spotkanie, ponownie rzucając aż 38 bramek.

Po upływie pierwszych 10 minut nasi południowi sąsiedzi zdołali wyjść na prowadzenie 6:5. Później gra przez kilka minut była dość wyrównana, ale z biegiem czasu Polacy zaczęli osiągać wyraźną przewagę. Szczególnie imponująca była końcówka, w której rywale nie byli w stanie nawet dojść do głosu. Biało-Czerwoni prowadzili 19:10.

Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie – to Polacy dyktowali warunki i rozbijali słowacką defensywę. Rywale nie mieli zbyt wiele do powiedzenia zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Biało-Czerwoni z kolei pokazali prawdziwą moc i triumfowali aż 38:20.

Polska – Słowacja 38:20 (19:10, 19:10)

W ten sposób polscy szczypiorniści udanie zakończyli turniej towarzyski w hiszpańskim Granollers. Teraz przed nimi mistrzostwa Europy. Już 11 stycznia zagrają z Norwegią, 13 stycznia ze Słowenią, a 15 stycznia z Wyspami Owczymi.