Ależ łomot. ZAKSA z drugą porażką w Lidze Mistrzów

19 gru 2023, 20:43

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle doznali drugiej porażce w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów CEV. Tym razem wicemistrzowie Polski zostali rozbici we własnej hali 0:3 przez turecki Ziraat Bankasi. Sytuacja obrońcy tytułu w grupie A robi się dość nerwowa.

Gładka porażka ZAKSY we własnej hali

Pierwszy set praktycznie od samego początku nie toczył się po myśli broniącej tytułu ZAKSY. Jeszcze do stanu 6:6 starcie było dość wyrównane, ale później, gdy turecka drużyna wyszła na prowadzenie, to nie oddała go już do samego końca. Ostatecznie Ziraat wygrał tę partię 25:21.

Kędzierzanie mieli znacznie więcej z gry na początku drugiej partii – prowadzili już 7:4. Po chwili dali się jednak dogonić rywalom i choć prowadzili jeszcze 10:9, to później Ziraat był praktycznie bezbłędny. Siatkarze z Turcji wykorzystywali każdy błąd wicemistrzów Polski i wygrali 25:17.

Trzeci set miał dość podobny przebieg do dwóch poprzednich. Do pewnego momentu gra była wyrównana – moment ten miał swój kres przy wyniku 10:10. Od tego momentu kędzierzanie ponownie zaczęli przegrywać kluczowe piłki, czego konsekwencją była coraz większa strata i ostateczna porażka 21:25.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Ziraat Bankasi 0:3 (21:25, 17:25, 21:25)

Po tej porażce ZAKSA pozostaje na drugim miejscu w tabeli grupy A, ale niewykluczone, że w środę spadnie na trzecią lokatę. Stanie się tak, jeśli belgijski Knack Roeselare wygra we własnej hali z Olympiakosem.