Ależ popis Asseco Resovii! Efektowne zwycięstwo w Lidze Mistrzów

21 gru 2023, 20:12

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokazali się ze znakomitej strony w meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów CEV. Przed własną publicznością pewnie ograli 3:0 (25:16, 25:16, 25:19) słoweńskie AHC Volley Lublana i pozostali w walce o lepszą lokatę w grupie B.

Efektowna wygrana Asseco Resovii

W pierwszym secie Resovia nie miała przewagi nad słoweńską drużyną tak naprawdę tylko przy okazji pierwszej akcji. Od stanu 2:1 siatkarze z Rzeszowa obnażali wszystkie słabości AHC Volley Lublana, a przy tym znakomicie radzili sobie w ataku. Efektem tego było pewne zwycięstwo 25:16.

Drugi set był właściwie kalką tego, co kibice zgromadzeni w hali w Rzeszowie zobaczyli w pierwszej partii. Niemal od pierwszej piłki Resovia była znacznie skuteczniejsza pod siatką i systematycznie budowała swoją przewagę nad rywalem. Tym razem gospodarze również triumfowali 25:16.

W trzecim secie siatkarze ze stolicy Słowenii próbowali nawiązać walkę. Po początkowo wyrównanej grze i późniejszej przewadze Resovii, goście wyrównali do wyniku 16:16. W kolejnych akcjach gospodarze pokazali jednak siłę i pewnie wygrali 25:19, a przy tym całe spotkanie.

Asseco Resovia – AHC Volley Lublana 3:0 (25:16, 25:16, 25:19)

Mimo efektownego zwycięstwa, Asseco Resovia w dalszym ciągu plasuje się na trzecim miejscu w tabeli grupy B. 9 stycznia siatkarze z Rzeszowa zagrają na wyjeździe z zajmującym obecnie drugie miejsce francuskim Tours VB.