Ależ thriller! ZAKSA przegrywa z Itasem, ale wygrywa złotego seta i jest w półfinale LM!

16 mar 2023, 23:18

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wie, jak dostarczyć swoim kibicom emocji! Polski zespół przegrał w ćwierćfinałowym rewanżu 2:3 z Itasem Trentino, ale po wygranej w takim samym stosunku w pierwszym spotkaniu, potrzebny był złoty set. W nim lepsi byli obrońcy tytułu, którzy zameldowali się w półfinale!

Triumfatorzy dwóch poprzednich edycji Ligi Mistrzów CEV udanie rozpoczęli dwumecz z Itasem Trentino, wygrywając przed własną publicznością 3:2. Nie był to jednak bezpieczny wynik, bowiem włoski zespół na własnym terenie spisuje się bardzo dobrze.

Itas odrabia straty, ale ZAKSA wygrywa złotego seta

Od początku pierwszego seta Itas wypracował sobie przewagę punktową, którą wraz z biegiem czasu był w stanie utrzymywać. Gościom nie udało się zniwelować strat, a od stanu 15:11 przewaga włoskiej ekipy była już tylko coraz większa. Ostatecznie gospodarze wygrali 25:19.

Przez długie fragmenty drugiego seta sytuacja wyglądała podobnie. Siatkarze Itasu wypracowali sobie sporą przewagę – ZAKSA miała w pewnym momencie aż sześć punktów straty (17:11). W dalszych fragmentach goście zdołali jednak odrobić straty i w świetnym stylu wygrać tego seta 25:23.

Zbudowani udaną drugą partię siatkarze z Kędzierzyna-Koźla prowadzili grę w trzecim secie, ale po pierwszej przerwie techniczniej ponownie to gospodarze dominowali i prowadzili aż do stanu 22:22. Ostatecznie o losach seta decydowała gra na przewagi, w której lepsi byli goście – wygrali 29:27.

Decydujący z perspektywy polskiej drużyny czwarty set był do pewnego momentu mocno wyrównany, jednak od stanu 18:18 zawodnicy z Trydentu zanotowali świetną końcówkę, wygrywając seta 25:21.

Piąty set miał bardzo podobny przebieg co wcześniejsze – Itas wyszedł na prowadzenie i przez długi czas nie dał się dogonić. Tym razem jednak włoska ekipa nie oddała prowadzenia do samego końca i wygrała 15:12, a całe spotkanie 3:2.

O losach spotkania decydował więc złoty set, w którym siatkarze ZAKSY wykrzesali z siebie dodatkowe siły. Bardzo szybko wyszli na prowadzenie 3:0 i choć gospodarze starali się odrabiać straty, w końcówce polska ekipa włączyła jeszcze wyższy bieg i zwiększyła przewagę, ostatecznie wygrywając decydującą partię 15:9 i całe spotkanie, a tym samym zameldowała się w półfinale!

Itas Trentino vs ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:2 (25:19, 23:25, 27:29, 25:21, 15:12)
Złoty Set: 9:15

W półfinale Ligi Mistrzów CEV ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Perugią, która dwukrotnie ograła BR Volleys – 3:1 i 3:2. W drugim półfinale Jastrzębski Węgiel zagra z Halkbankiem Ankara.