Aluron Virtu Warta Zawiercie wnosi o ukaranie sędziego głównego!

19 kwi 2019, 11:02

Podczas drugiego meczu półfinałowego rozegranego między drużyną z Zawiercia a ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle (2:3) miały miejsce kontrowersyjne decyzję sędziów. W związku z tym władze klubu złożyły wniosek do PZPS o ukaranie sędziego głównego .

“Do momentu przy stanie 17:21 w czwartym secie sędziowie bardzo dobrze prowadzili grę. Zmiana standardów oceny i nieutrzymanie “równości celownika” podczas podejmowanych decyzji ukierunkowana na lidera naszej drużyny – Alexandre Ferreiry, wyraźnie wpłynęła na dalszą grę, postawę całego zespołu i jakość meczu” – czytamy we wniosku wystosowanym przez Aluron.

“Brak symetrii w ocenie podobnych zagrań w wykonaniu naszego przeciwnika sprawił, że sędzia Szymon Pindral uwłaczył duchowi rywalizacji sportowej i ideałom zawodu sędziego” – czytamy w dalszej części pisma.

Władze klubu wnoszą o ukaranie głównego sędziego Szymona Pindrala zgodnie z regulaminem. Warto przypomnieć, że chodzi o kontrowersyjne decyzje w czwartym secie oraz w tie-breaka, czyli w decydujących momentach spotkania.