Amerykański siatkarz rzuca oskarżeniami. “Polakom sprzyjał sędzia”

31 sie 2022, 13:02

Amerykański siatkarz, Torey Defalco, wysnuł teorię, jakoby reprezentacji Polski pomagał sędzia. W środę Biało-Czerwoni pokonali drużynę USA 3:1 i z kompletem zwycięstw awansowali do następnej fazy turnieju. Wczorajsi przeciwnicy naszej kadry narodowej jako pierwsi zdołali urwać seta podopiecznym Nikoli Grbicia.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Biało-Czerwoni zrewanżowali się Amerykanom

Reprezentacja Polski w środę wzięła rewanż na zespole Stanów Zjednoczonych i zajęła pierwsze miejsce w grupie C. Wprawdzie partia otwierająca zmagania w katowickim Spodku nie poszła po myśli drużyny prowadzonej przez trenera Nikolę Grbicia, lecz w następnych odsłonach polscy siatkarze prezentowali się znacznie lepiej.

Wygrana 3:1 to rewanż Polaków za dotkliwą porażkę w półfinale Siatkarskiej Ligi Narodów. Wcześniej Biało-Czerwoni odnieśli trzysetowe zwycięstwa nad Bułgarią oraz Meksykiem. Kadra ponownie pokazała, że jej kandydatura do złotego medalu polsko-słoweńskiej imprezy jest bardzo mocna.

Torey Defalco rzuca poważnymi oskarżeniami

Katowicki Spodek wręcz odfrunął. Nie tylko za sprawą kapitalnej postawy reprezentacji Polski, ale również dzięki fenomenalnemu dopingowi publiczności. Jednak amerykański siatkarz, Torey Defalco, w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” stwierdził, że – owszem – kibice ponieśli Biało-Czerwonych, natomiast dodatkowo pomagał im arbiter zawodów.

– Polska to bardzo dobry zespół. Zawsze ciężko gra się z nią w polskiej hali i spodziewaliśmy się niezwykle trudnego spotkania. Od drugiego seta nasz rywal zaczął grać lepiej. Polakom pomagał tłum kibiców, ale też sędziapowiedział Defalco w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

25-latek to nowy nabytek Asseco Resovii Rzeszów. Amerykanin nie wskazał choćby jednej sytuacji, w której sędzia miałby sprzyjać siatkarzom Grbicia. Natomiast zapewne chodziło o akcję z czwartego seta, w której Defalco wpadł w siatkę.

Pierwsze mecze 1/8 finału po ustaleniu końcowej tabeli zostaną rozegrane w Lubljanie w sobotę 3 września. Reprezentacja Polski wróci do rywalizacji w niedzielę 4 września.