AMŚ 2024: Fantastyczna Natalia Jabrzyk z kolejnym złotym medalem

Aktualizacja: 23 lut 2024, 21:21
23 lut 2024, 20:00

W czwartek, kiedy to rozpoczęły się Akademickie Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim, Polacy zdobyli dwa złote medale. Piątek okazał się dla naszej reprezentacji równie doskonały. Na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Jabrzyk, która wygrała rywalizację na dystansie 1500 metrów.AMŚ 2024: Znakomita forma Polaków. Mamy już trzy medale

Po dwóch dniach Akademickich Mistrzostw Świata 2024 reprezentacja Polski ma na koncie już trzy krążki. W czwartek złote medale zdobyli Marek Kania i Natalia Jabrzyk, którzy nie dali konkurencji szans na dystansie 1000 metrów. Doskonale biało-czerwonym poszło również w piątek. Swój drugi triumf w Hamar odniosła polska łyżwiarka.

Jabrzyk wygrała rywalizację na 1500 metrów. Polka uzyskała czas 2:03.91, i miała aż sekundę przewagi nad drugą w stawce Norweżką Marte Bjerkreim Furnee. Na najniższym podium stanęła Czeszka Zuzana Kursova. Bardzo dobrze spisała się również Olga Piotrowska, która uplasowała się na czwartej pozycji. W tej samej rywalizacji dziesiąta była Maja Płończyk, a dwunasta Liwia Kubin.

W porównaniu do czwartku mieliśmy bardzo dobre warunki na lodzie. Myślę, że sukcesami dajemy rozpęd łyżwiarstwu szybkiemu w naszym kraju i mam nadzieję, że coraz więcej dzieci będzie się rozwijać w tym sporcie – powiedziała po zdobyciu złotego medalu Jabrzyk, cytowana przez “TVP Sport”.

Jeśli chodzi o walkę o medale mężczyzn, to tą całkowicie zdominowali Norwedzy. Gospodarze zajęli cztery pierwsze miejsca w rywalizacji na 1500 metrów. Kolejne trzy należały natomiast do Polaków. Na piątej lokacie uplasował się Marek Kania, szósty był Michał Kopacz, natomiast na siódmej pozycji zakończył Maksymilian Rzepka.

Przed nami jeszcze dwa dni emocji w Hamar. W sobotę zmagania drużynowe i rywalizacja na 500 metrów, z kolei w niedzielę sztafeta mieszana i bieg masowy.AMŚ 2024: Polacy z podwójnym złotem. Już pierwszego dnia zmagań

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA