AMŚ 2024: Polacy z podwójnym złotem. Już pierwszego dnia zmagań

22 lut 2024, 21:18

W czwartek w norweskim Hamar rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Już pierwszego dnia biało-czerwoni wzbogacili się o dwa złote medale, które zdobyli Natalia Jabrzyk i Marek Kania w rywalizacji na dystansie 1000 metrów.

Polacy bezkonkurencyjni w pierwszym dniu AMŚ 2024

Od początku było wiadome, że reprezentacja Polski powalczy w Skandynawii o najwyższe lokaty. Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Stanucha i Rafała Ślusarskiego zachwycili już pierwszego dnia rywalizacji podczas Akademickich Mistrzostw Świata, błyskawicznie otwierając worek z medalami.

Jako pierwsza złoto zdobyła Natalia Jabrzyk, która rywalizowała na dystansie 1000 metrów. Polka tor ukończyła z czasem 1.20,02. Na podium obok naszej zawodniczki stanęły Japonki Hina Onodera i Hana Noake. Czwarta była Iga Wojtasik, szósta Martyna Barana, a ósma Magdalena Smędzik.

Na dystansie 1000 metrów bezkonkurencyjny był również Marek Kania. Polak wpadł na metę z ponad sekundą przewagi nad pozostałymi zawodnikami. Podium, tak samo jak w rywalizacji kobiet, uzupełnili Japończycy Issa Gunji i Yuuta Hiros. Na szóstym miejscu wyścig ukończył Michał Kopacz, dziewiąty był Antoni Pluta, natomiast na jedenastej lokacie plasował się Maksymilian Rzepka.

UAE Tour: Doskonały występ Stanisława Aniołowskiego w Dubaju