Strona główna Pilka reczna AMŚ: Piątkowy mecz będzie inny

AMŚ: Piątkowy mecz będzie inny

0

Czwartek na Akademickich Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej kobiet jest dniem wolnym. Po fazie grupowej nasze reprezentantki regenerują siły.

Trzy spotkania grupowe i trzy zwycięstwa. Z kompletem punktów nasza reprezentacja awansowała do półfinału z pierwszego miejsca w swojej grupie. W pokonanym polu zostały ekipy Rosji, Urugwaju i Czech.

Pierwsze spotkanie z Rosjankami było ważnym meczem i pozwoliło dobrze rozpocząć zmagania na tych mistrzostwach. – W grupie najtrudniejszym meczem był mecz z Rosją. Jednak po bardzo dobrej grze w obronie kontrolowaliśmy przebieg całego spotkania – potwierdziła moją opinię Anita Unijat, szkoleniowiec naszej kadry.

Zawodniczki naszej reprezentacji odpoczywają zwiedzając m.in. Gibraltar, do którego z Malagi są niecałe dwie godziny drogi samochodem. Na chwilę obecną jedno z najważniejszych spotkań odbędzie się w piątek. Będzie to walka o finał tego turnieju, w której Biało-czerwone zagrają z Hiszpanią.

Z naszymi półfinałowymi rywalkami mieliśmy okazję zagrać w sparingu tuż przed rozpoczęciem turnieju. – Hiszpanki znamy bo graliśmy już z nim sparing. Mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem zespołu gospodarzy, jednak mecz piątkowy będzie miał całkiem inny wymiar – oceniła trenerka polskiego zespołu.

W dotychczas rozegranych spotkaniach gospodynie grały z Japonią (wygrana 27:26), Rumunią (porażka 19:20) i Indiami (wygrana 48:13). Zajęcie drugiego miejsca w grupie Y sprawiło, że Hiszpanki zagrają z nami o finał. Wbrew pozorom nie będzie to dla nas łatwy mecz, jednakże każda zawodniczka ma świadomość o co walczy – Dziewczyny wiedzą o co grają i na pewno powalczą o każda deskę parkietu – przyznała Anita Unijat.

Polska – Hiszpania, 1 lipca – godz. 12.15

Komentarze