Strona główna Siatkówka Polacy za granicą Angielskie złoto dla Krzysztofa Ignaczaka!

Angielskie złoto dla Krzysztofa Ignaczaka!

0
Foto: Facebook/ Igłą szyte

IBB Polonia Londyn w minioną niedzielę zdobył tytuł Mistrza Anglii. W trakcie trwania sezonu, skład Polonii wzmocnił utytułowany libero Krzysztof Ignaczak. 

IBB Polonia Londyn w niedziele obroniła tytułu mistrza Anglii, zdobyty rok temu. Klub z polskimi korzeniami wyrósł na najlepszą ekipę angielskiej siatkówki. Polonia w tym sezonie również zgarnęła puchar kraju, drugi raz z rzędu. W minionym sezonie mogliśmy oglądać pierwsze kroki angielskiego klubu na międzynarodowej arenie, między innymi w Pucharze Challenge CEV.

–  To jest spełnienie moich marzeń. Udało nam się wygrać mistrzostwo Anglii i wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego tytułu. Każdy wysiłek sportowca smakuje pięknie. Ten medal jest na pewno szczególny, bo zdobyty za granicą w klubie, który ma polskie korzenie. Cieszę się, że mogłem pomóc chłopakom w zdobyciu tego trofeum. Kibice spisali się na medal, wsparli nas mocno przyjeżdżając tutaj do Kettering z Londynu – podkreślił utytułowany libero

Jak wiadomo w 2013 roku IBB Polonia Londyn nawiązała bliską współpracę z polskim klubem PGE Skrą Bełchatów, co pomogło w budowaniu marki.

IBB Polonia Londyn w dwumeczu pokonała Sheffield Hallam, wygrywając 3:0 i 3:1.

źródło wypowiedzi: sportowefakty.wp.pl

Komentarze