Strona główna Siatkówka Reprezentacja Antiga ogłosił skład na Puchar Świata!

Antiga ogłosił skład na Puchar Świata!

0

Selekcjoner reprezentacji Polski, Stephane Antiga podał 14-osobą kadrę, która we wrześniu powalczy w Pucharze Świata rozgrywanym w Japonii. 

Po zwycięstwie w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, Polacy są z optymizmem patrzą w przyszłość. Polacy w turnieju pokonali Francję, Iran i Japonię. Przed sezonem francuski trener wyraźnie powiedział, że głównym celem drużyny jest Puchar Świata, który rozpoczyna się już za dwa tygodnie. Biało-Czerwoni udział w rozgrywkach rozpoczną od spotkania z Tunezją, które odbędzie się we wtorek 8 września. Polscy siatkarze zmierzą się także z Włochy, Japonią, USA, Australią, Egiptem, Kanadą, Wenezuelą, Iranem, Argentyną i Rosją.

W kadrze na turniej w Japonii nie ma żadnych niespodzianek. Jedyną zmianą jaką podjął Stephane Antiga jest brak powołania dla Andrzeja Wrony.

Skład reprezentacji Polski na Puchar Świata: 

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin).

Atakujący: Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Środkowi: Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Marcin Możdżonek (Halkbank Ankara), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Bieniek (Effector Kielce).

Przyjmujący: Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara).

Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk).

Komentarze