Anwil zdobył trofeum! „Rottweilery” wskoczyły do historii

Aktualizacja: 8 kwi 2022, 10:29
8 kwi 2022, 09:06

Anwil Włocławek najlepszy w European North Basketball League! „Rottweilery” pokonały w finale rozgrywek BC Siauliai-7bet 90:79. To pierwszy triumf włocławian w europejskich pucharach.

Twarde warunki Litwinów

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

O ile Anwil w fazie grupowej ENBL wygrywał z rywalami z niesamowitą lekkością, o tyle podczas Final Four przeciwnicy stawiali opór sile rażenia ekipy z Włocławka. Rywalizacja finałowa pokazała, że nigdy nie można lekceważyć oponentów.

Zespół z Litwy bardzo dobrze wyglądał w walce pod tablicami i rzucał na wysokiej skuteczności zza łuku. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 45:42 na korzyść BC Siauliai-7bet.

Anwil Włocławek zapisał się w historii

Początek trzeciej kwarty nie napawał optymizmem. Jednak „Rottweilery” prędko złapały wiatr w żagle we właściwym momencie (zryw 13:0) i głównie dzięki świetnej postawie Jamesa Bella oraz Luke’a Petraska objęły prowadzenie w końcówce tej odsłony spotkania. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza przed inauguracją ostatniej partii rywalizacji byli na czele 64:58.

Litewska drużyna próbowała jeszcze odrobić straty, lecz Anwil grzeszył skutecznością i zwyciężył z BC Siauliai-7bet. Najlepszym strzelcem ekipy z Włocławka był Luke Petrasek, który zgromadził na swoim koncie 25 punktów. Anwil sięgnął po pierwsze trofeum na europejskich parkietach w historii klubu. I to jak pięknie – przed własną publicznością!