Strona główna Pilka reczna Argentynki pokonane, polskie szczypiornistki niepokonane w Hiszpanii

Argentynki pokonane, polskie szczypiornistki niepokonane w Hiszpanii

0

W drugim meczu w turnieju towarzyskim piłkarki ręczne reprezentacji Polski odniosły drugie zwycięstwo. Tym razem na podopieczne trenera Leszka Krowickiego nie znalazły sposobu Argentynki ulegając 28:31 (11:18).

Piłkarki ręczne reprezentacji Polski biorą udział w Hiszpanii w turnieju towarzyskim razem z gospodyniami, reprezentantkami Argentyny oraz Japonii.

W pierwszym, piątkowym pojedynku podopieczne Leszka Krowickiego nie dały żadnych szans szczypiornistkom Azjatką. Dziś na przeciwko biało – czerwone stanęły uczestniczki tegorocznych IO w Rio, reprezentantki Argentyny.

Pierwsza połowa sobotniej rywalizacji przebiegała pod całkowitą kontrolą naszych zawodniczek, które w pierwszej połowie prowadziły już nawet różnicą 10 bramek. Na przerwę polskie szczypiornistki schodziły z siedmiobramkową przewagą. W drugiej połowie biało – czerwone zagrały rozluźnione co poskutkowało zniwelowaniem strat Azjatek do trzech bramek. I taką przewagę podopieczne trenera Leszka Krowickiego utrzymały do końcowej syreny.

W niedzielę szczypiornistki Polski w ostatnim meczu hiszpańskiego turnieju zmierzą się z gospodyniami. Piłkarki ręczne Hiszpanii mają na swym koncie m.in.ćwierćfinał IO w Rio oraz dwa srebrne medale ME (2008 i 2014). Turniej w Eldzie jest ostatnim etapem przygotowań polskim szczypiornistek do turnieju ME który w dniach 4 – 18 grudnia odbędzie się w Szwecji.

Argentyna – Polska 28:31 (11:18)

Argentyna: Carratú, Urban – Iacoi, Bonazzola, Pizzo, Salvado, Gavilan, Uriarte, Mendoza, Crivelli, Casasola, Rosalez, Mena, Sans, Ponce de León, Gandulfo.

Polska: Płaczek, Kordowiecka, Gawlik – Drabik, Kowalska, Kobylińska, Janiszewska, Kozłowska, Szczecina, Królikowska, Grzyb, Andrzejewska, Nosek, Gęga, Galińska, Achruk, Wojtas, Rosiak.

Komentarze