Aryna Sabalekna królową Australian Open. Wygrała mecz finałowy

Aktualizacja: 28 sty 2023, 14:50
28 sty 2023, 12:42

W półfinale nie zatrzymała jej Magda Linette, w decydującym starciu jej wyższość uznać musiała natomiast Jelena Rybakina. Aryna Sabalenka wygrała ostatnie spotkanie w Melbourne i została mistrzynią Australian Open 2023. Białorusinka rywalkę z Kazachstanu pokonała 4:6, 6:3, 6:4.

Na ten weekend czekali fani tenista z całego świata. Już w niedzielę przekonamy się, czy z pierwszy raz w karierze ze zwycięstwa w turnieju Australian Open będzie cieszył się Stefanos Tsitsipas, czy też może Novak Djoković wspomniane trofeum wywalczy po raz dziesiąty w historii.

Anna Sabalenka wygrywa z Rybakiną w finale AO 2023

Wiemy już natomiast, że zwyciężczynią turnieju kobiet została Białorusinka Aryna Sabalenka. W sobotnim spotkaniu pogromczyni Magdy Linette pokonała Jelenę Rybakinę. Mecz zaczął się doskonale jednak dla kazachskiej tenisistki. Ta triumfowała w pierwszym secie 6:4, notując zarazem pięć wygranych wymian z rzędu.

W drugiej części gry kluczowy okazał się czwartym. W nim Sabalenka zwyciężyła po podaniu rywalki i wywalczonej przewagi nie oddała już do końca tej części gry. Ponadto Białorusinka rewelacyjne serwowała. W całym meczu posłała aż 17 asów. Jelena Rybakina w sobotnim spotkaniu zanotowała ich natomiast 9.

Ostatecznie do rozstrzygnięcia, która zawodniczka zostanie królową Australian Open, zadecydować musiał set trzeci. W nim ponownie lepsza okazała się Sabalenka. W siódmym gemie 24-latka przełamała rywalkę. Cały mecz rozstrzygnął się natomiast w dziesiątej wymianie. Sabalenka zmarnowała w niej dwie piłki meczowe. Udało jej się jednak zakończyć finał na swoją korzyść.

Za nami półfinały Australian Open! Kto zagra w finale? Kiedy mecz?