Strona główna Pozostałe ASICS GLIDERIDE – Nowość, której z pewnością warto zaufać

ASICS GLIDERIDE – Nowość, której z pewnością warto zaufać

0

Buty biegowe Asics Glideride to kolejne „dziecko” marki Asics, która jest kontynuacją obuwia z serii Metaride, którego cechą charakterystyczną jest mocno wygięta podeszwa. Światowa premiera Asics Glideride odbyła się 27. września 2019 r. podczas długodystansowego wyścigu Enternal Run w okolicach Bonneville Salt Flats w stanie Utah. W tym wyjątkowym biegu wzięło udział 30 biegaczy z całego świata na różnym poziomie zaawansowania.

Buty Asics Glideride są bardzo podobne do swoich poprzedników Metaride, co widać w szczególności po kształcie podeszwy, która w tym przypadku charakteryzuje się mniejszą krzywizną GlideSole, dzięki czemu użytkownicy mogą biegać łatwiej, dalej i dłużej.  Poza tym podeszwa jest gruba i solidnie wykonana. Środkowa część podeszwy składa się z pianki Flytefoam, która ma zapewnić amortyzację oraz z pianki Flytefoam Propel, zwiększającej sprężystość. Najbardziej zewnętrzna część podeszwy wykonana została z kolei z gumy Ahar Plus.

Nienaturalnie wykrzywiona podeszwa w myśl technologii GlideSole ma za zadanie ograniczyć zużycie energii podczas biegu. Eliptyczny kształt minimalizuje ilość wstrząsów i wibracji podczas biegu, a dokładnie w momencie „lądowania” na powierzchni, co przekłada się na mniejsze zmęczenie mięśni i zachowanie sił przez dłuższy czasu. Dodatkową amortyzację w momencie kontaktu stopy z podłożem zapewnia technologia Reafort Gel umieszczony pod piętą, która nie „ucieka” z zapiętka, jest w nim dobrze osadzona, nawet przy dynamicznym przetaczaniu buta z pięty na palce. Wykrzywiona podeszwa sprawia, że nasza stopa szybciej przetacza się ze stopy na palce, dzięki czemu odnosimy wrażenie przemieszczania się bez większego wysiłku. Tak wykonana podeszwa wspiera ruch toczenia stopy, co zmniejsza utratę energii w stawie skokowym. Podczas pierwszego treningu z użyciem butów Asics Glideride możemy czuć się trochę nieswojo, gdyż obuwie wymusza na nas wykonanie kroku do przodu, a biegacze za wszelką cenę pragną kontrolować ciało by nie pochylić się za bardzo do przodu. Musimy być jednak cierpliwi i dać się przekonać marce Asics. Uczucie to bowiem jednak szybko mija i zaczynamy się czuć coraz bardziej komfortowo, czerpać jeszcze większą radość z biegania, poprawiając przy tym swoje sukcesy i życiówki.

Cholewka Asics Glideride została wykonana z materiału Engeneeried Mesh. Jest to ściśle tkana siatka, niezwykle mocna i elastyczna, oferująca bardziej naturalne zgięcie cholewki podczas biegu. Tak zaprojektowana cholewka zapewnia również lepszą filtrację powietrza, co zapobiega poceniu się stopy. Minusem takiego rozwiązania jest natomiast ich przemakalność podczas deszczu, chociaż ta wada występuje w każdym obuwiu, posiadającym ten rodzaj cholewki.

Kolejną cechą różniącą obuwie z serii Asics Glideride od serii Metaride jest jego waga. Zgodnie z zapewnieniami producenta Glideride waży około 290 g, natomiast Metaride – około 305 g, co daje różnicę około 15 g. Mniejsza waga przekłada się natomiast na wygodniejszy, mniej obciążający bieg.

Obuwie Asics Glideride najlepiej sprawdza się na twardych nawierzchniach, które wzmacniają uczucie większej dynamiki biegu, co wpływa na zwiększenie komfortu. Ponadto, testowane obuwie stworzone są raczej do biegów długodystansowych, w szczególności w przypadku osób o większej wadze. Idealnie sprawdzą się zatem na spokojnych i długich wybieganiach. Jeżeli chodzi o biegi szybkościowe, to Asics Glideride nie spełniają w 100% swojej roli, gdyż nie jest w pełni wykorzystywany ich potencjał, czyli podeszwa GlideSole, która sprawdza się w szczególności w biegach wytrzymałościowych.

Ważnym aspektem jest również kolorystyka obuwia, które zdecydujemy się nabyć i regularnie używać. W Polsce możemy zakupić buty Asics Glideride w dwóch wariantach kolorystycznych: czerwonym z czarnymi elementami oraz czarnym z dodatkiem koloru złotego. Osoby bardziej wymagające mogą skorzystać również z globalnej strony producenta, na której czeka na nas obuwie w kolorze ciemnoniebieskim.

Buty biegowe Asics Glideride to bez wątpienia hit i nowość na rynku obuwia biegowego. Marka Asics tym modelem oraz jego poprzednikiem z pewnością zaszokowała większość biegaczy na całym świecie, oferując im coś innego i niepowtarzającego. W pierwszej chwili można by pokusić się o stwierdzenie, że obuwie to zostało stworzone dla prawdziwych koneserów biegania, którzy docenią ich potencjał i atuty, jakie posiadają, a w szczególności podeszwę typu GlideSole. Jednak każdy biegacz, nawet ten średnio zaawansowany powinien dać im szansę i zaufać marce butom Asics Glideride. Po kilku zapoznawczych biegach z pewnością polubimy się z nowym obuwiem i docenimy ich wartość i zalety, a bieganie zacznie sprawiać nam prawdziwą przyjemność i radość.

http://credit-n.ru/ipoteka.html

Komentarze