Reklama

ASICS rozpoczął współpracę z Worn Again Technologies

ASICS EMEA ogłosiło, że nawiązało współpracę z Worn Again Technologies w zakresie recyklingu odzieży zebranej przez konsumentów I tworzenia przyszłych swoich produktów w taki sposób, by nadawały się do recyklingu.

Jako Worn Again Technologies Pioneer Member, ASICS dołącza do grona marek w przemyśle odzieżowym, wybiegających swoimi działaniami w przyszłość, którą stanowi wielokrotne wykorzystanie materiałów. Przejście na bardziej zrównoważone materiały, jest podstawą strategii zrównoważonego rozwoju ASICS. ASICS zobowiązuje się na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, związanych z produkcją, o 55% na całym świecie do 2030 roku i zastąpić konwencjonalny poliester, używany w odzieży i cholewach butów, na alternatywne surowce wtórne.

Romy Miltenburg, Manager CSR & Sustainability EMEA at ASICS, powiedział:

„ASICS zajmuje się sportem i jego zdrowym wkładem w społeczeństwo. Naszym celem jest tworzenie produktów, które nie tylko pomagają ludziom żyć szczęśliwsi i wieść zdrowsze życie, ale także pozostawić naszą planetę bezpieczną i zdrową. Przez partnerstwo z Worn Again Technologies, jesteśmy o krok bliżej do naszego celu stworzenia zrównoważonego modelu biznesowego.”

Proces recyklingu polimerów, stworzony przez Worn Again Technologies, pozwala na ich ponowne wykorzystanie, co sprawi znaczące zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

ASICS dołącza do założycieli Pioneer Members: H&M, Kering, Sympatex, Dibella, Dhana, Directex oraz Himes. Worn Again Technologies kontynuuje swój szybki wzrost, wzywa do tego, aby kolejne marki dołączyły do ​​nich i znalazły się wśród kolejnych, które czerpią korzyści z tej innowacyjnej branży.

„Od pierwszych dni rozwoju wiedzieliśmy, że współpraca z Partnerami strategicznymi jest najskuteczniejszym sposobem na urzeczywistnienie naszej wizji. W ciągu ostatnich ośmiu lat budowaliśmy technologię i infrastrukturę dla tego rozwiązania, ale marki i firmy sprzedające produkty odgrywają ogromną rolę, umożliwiając nam dostarczanie materiałów wtórnych dla światowego przemysłu tekstylnego ”, mówi Cyndi Rhoades, dyrektor generalny i założyciel Worn Again Technologies.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama