Asseco Resovia drugim półfinalistą PlusLigi. Pewna wygrana nad Stalą Nysa

14 kwi 2023, 20:43

Siatkarze Asseco Resovii w piątek wygrali trzecie spotkanie ze Stalą Nysa w fazie play-off – tym razem 3:1. Dzięki temu awansowali do półfinału PlusLigi, gdzie znajduje się już ekipa Jastrzębskiego Węgla.

Asseco Resovia przystępowała do fazy play-off z pozycji lidera po sezonie zasadniczym. Nic więc dziwnego, że była wyraźnym faworytem spotkania ze Stalą Nysa, czyli ósmą ekipą ligowej stawki. Potwierdziła to już w dwóch pierwszych meczach, które pewnie wygrała po 3:0.

Pewne zwycięstwo Asseco Resovii

Pierwszy set piątkowego starcia miał dość zaskakujący przebieg. Choć w pewnym momencie drużyna z Rzeszowa prowadziła 22:19, w samej końcówce zespół z Nysy wykazał się znacznie większą skutecznością pod siatką, dzięki czemu wygrał tę odsłonę 26:24.

W drugim sezonie Resovia niemal od samego początku pokazywała, że dwa poprzednie starcia nie były dziełem przypadku. Z biegiem czasu przewaga siatkarzy z Rzeszowa rosła, a efektem tego była wyraźna przewaga, która na koniec tej partii dała wynik w postaci 25:19.

Trzeci i czwarty set miały bardzo podobny przebieg. Asseco Resovia kontrolowała przebieg wydarzeń i znacząco odskakiwała rywalom na kilka punktów. Ostatecznie goście wygrywali je 25:20 i 25:18, dzięki czemu zwyciężyli całe spotkanie 3:1.

Stal Nysa vs Asseco Resovia 1:3 (26:24, 19:25, 20:25, 18:25)

Asseco Resovia awansowała tym samym do półfinałów dzięki wygraniu w serii do trzech zwycięstw. Stal Nysa natomiast zagra o siódme miejsce. W gronie półfinalistów znajduje się już Jastrzębski Węgiel, a o awans walczyć jeszcze będą Projekt Warszawa i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2:3 i 2:3), a także AZS Olsztyn i Aluron CMC Warta (0:3 i 0:3).