Puchar CEV: Fenerbahce bez żadnych szans. Asseco Resovia krok od finału

21 lut 2024, 20:10

Asseco Resovia Rzeszów zagrała fantastyczne spotkanie i rozbiła Fenerbahce Stambuł w pierwszym półfinale Pucharu CEV. Podkarpacka drużyna pokonała przed własną publicznością gości z Turcji 3:1 (25:12, 25:17, 22:25, 25:21). Rewanż pomiędzy drużynami zostanie rozegrany już za tydzień.

Dominacja Asseco Resovii. Fenerbahce miało jeden moment

Już pierwszy set pokazał, jak bardzo zmotywowani są podopieczni trenera Giampaolo Medeiego. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów otwierającą partię wygrali do 12, zupełnie rozbijając zawodników ze Stambułu. W drugiej części było podobnie. Tym razem Fenerbahce zdobyło 17 oczek, ale wciąż nie mogło nadążyć za rewelacyjnie grającymi gospodarzami.

Nieco niepokoju wśród podkarpackich kibiców mogło pojawić się po trzecim secie. Ten wygrali goście 25:22 i zmniejszyli różnicę do siatkarzy z Rzeszowa. Na szczęście w czwartej partii gospodarze ponownie okazali się lepsi. MVP meczu został Stéphen Boyer. Drugie półfinałowego spotkanie Pucharu CEV będzie miało miejsce już 29 lutego.