Asseco Resovia wygrywa w pierwszym spotkaniu drugiej kolejki

6 paź 2016, 19:57

Pierwsze spotkanie drugiej kolejki PlusLigi rozegrane zostało w Szczecinie. Beniaminek siatkarskiej ekstraklasy podejmował wicemistrza Polski. Trzysetowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych. Z pola serwisowego zapunktował Gordon Perrin (1:5). Rzeszowianie wykorzystywali swoje szanse i kończyli ataki. Nie od zatrzymania był francuz, Thibault Rossard (7:12). Szczecinianie zdołali jeszcze poderwać się do walki i byli blisko wyrównania stanu seta. Maciej Wołosz przełamał rzeszowski blok (13:15). Od tej pory zespoły pozostawały w kontakcie punktowym. Dopiero w końcówce partii podopieczni trenera Kowala wypracowali większą przewagę, z zagrywki zapunktował Dawid Dryja (20:23). Rzeszowianie wygrali seta 21:25.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak poprzednia (1:4), jednak gospodarze szybko dogonili przeciwników, zdobywając trzy punkty w serii (4:5). Zespoły grały punkt za punkt, jednak to Rzeszowianie pozostawali lepszym zespołem – Espadon nie wyszedł na prowadzenie ani razu od początku seta. Marko Ivović wykorzystał przechodzącą piłkę i przewaga gości powiększyła się (10:14) i utrzymywała w dalszej części partii (17:21). Zawodnicy z Rzeszowa wygrali również tę partię, 20:25.

Trzecia partia rozpoczęła się niespodzianką. Inicjatywę przejęła drużyna ze Szczecina i teraz to wicemistrzowie Polski musieli odrabiać straty (4:1). Atak Nowakowskiego ze środka pozwolił jego drużynie objąć prowadzenie (7:8). Niestety, Rzeszowianie nie mogli długo cieszyć się z przewagi punkowej, były Resoviak, Łukasz Perłowski, zatrzymał blokiem Marko Ivovića (14:12), wyrównanie nastąpiło dopiero przy wyniku 17:17. Końcówka trzeciej partii ponownie byłą pokazem umiejętności Rzeszowian, niezwykłą skutecznością popisywał się Rossard (19:23). To pozwoliło im wygrać trzeciego seta, jak i całe spotkanie (22:25).

Espadon Szczecin – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 20:25, 23:25)

MVP: Fabian Drzyzga

Espadon Szczecon: Wołosz, Perłowski, Kluth, Borovnjak, Sladecek, Cedzyński, Murek, Gałązka, Zajder, Milushev, Ruciak, Wika, Mihułka

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Rossard, Możdżonek, Nowakowski, Ivović, Perrin, Wojtaszek, Dryja, Lemański, Tichacek, Schoeps, Depowski, Masłowski, Winers,