Asseco Resovia wygrywa w Warszawie

1 paź 2016, 16:54

Drugie spotkanie sezonu 2016/2017 zostało rozegrane na warszawskim Torwarze. Drużyna za stolicy kraju podejmowała Asseco Resovię Rzeszów i po trzech setach musiała uznać wyższość przyjezdnych.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się lepiej dla drużyny z Rzeszowa (2:5). Zawodnicy Politechniki Warszawskiej zdobywali punkty z dużym trudem, Michał Filip dostał zatrzymany przez blok rywali (7:14). Niska skuteczność stołecznej drużyny spowodowałam, że trener Bednaruk musiał wprowadzić zmiany, na boisku pojawił się mistrz Europy, Bartosz Kwolek (11:18). Niedługo potem młody przyjmujący zdobył swój pierwszy punkt (13:20). Piłkę setową swojej drużynie dał Dawid Dryja, który zdobył punkt z zagrywki (14:24). Partia zakończyła się przy stanie 15:25 po zepsutej zagrywce Michała Filipa.

Druga partia rozpoczęła się od skutecznego, pojedynczego bloku Rossarda (1:3). Akademicy mieli niemały problem z przyjęciem zagrywki rywali (4:8), jednak starali się powoli odrabiać straty punktowe (7:10). Piotr Nowakowski zapunktował ze środka siatki, a następnie popisał się dobrą zagrywką (14:18). W ataku z drugiej linii pokazał się nowy przyjmujący rzeszowian, Kanadyjczyk Gordon Perrin (18:23). Ostatni punkt drugiej partii zdobył Thibault Rossard, który w sprytny sposób obił blok warszawiaków (22:25).

Akademicy rozpoczęli trzeciego seta od dobrej, agresywnej gry – Andrzej Wrona zapunktował zagrywką a Przemysław Smoliński wykorzystał szansę na skrzydle (5:2). Rzeszowianie próbowali przeszkodzić rywalom, jednak to warszawiacy ciągle byli o punkt lepsi (12:11). Mocna zagrywka Michała Filipa sprawiła trudność rywalom, przechodzącą piłkę skończył był środkowy PGE Skry Bełchatów, Andrzej Wrona (18:16). Set wchodził w decydującą część, przy prowadzeniu nadal utrzymywali się gospodarze (20:19). Dwie skończone przez Rossarda akcje wyrównały wynik (23:23). Ostatecznie partię, jak i całe spotkanie, zakończył Gordon Perrin (25:23).

Onico AZS Politechnika Warszawska – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (15:25, 22:25, 23:25)

MVP: Thibault Rossard

Onico AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Wrona, Łapszyński, Olenderek, Smoliński, Samica, Filip, Firlej, Halaba, Kowalczyk, Kwolek, Mikołajczak, Świrydowicz, Gruszczyński

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Ivović, Drzyzga, Rossard, Moźdźonek, Perrin, Wojtaszek, Depowski, Dryja, Karakuła, Lemański, Schmitt, Schoeps, Tichacek, Winters, Masłowski